- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Крафтове варення — власними руками
На календарі – літо. А це означає, що настав час не лише поніжитися під ласкавим сонечком, а й власними руками приготувати різні смаколики, рівних яким немає у світі.
Останнім часом в Україні все більшої популярності набуває продукція, яку називають новим модним терміном «крафтова». Він походить від англійського слова «craft», котре можна перекласти, як «уміла робота» або «ремесло».
Зараз в основному терміном «крафтове» «присмачують» пиво, вироблене на невеличких приватних броварнях. Такий напій випускають невеликими партіями. Він у більшості випадків має вищу якість, аніж пиво, вироблене на великих заводах. Окрім того, воно має унікальний смак і при його виробництві застосовують натуральні інгредієнти.
Та з кожним роком усе більше стає крафтового вина, м’яса, варення та джемів. Простіше кажучи – це продукція, яку виготовляють люди власними руками із натуральних продуктів. Це — не конвеєрне виробництво. У ньому більше душі. Якщо, скажімо, звичайне пиво має однаковий смак, що в Полтаві, що у Львові, то крафтове є неповторним.
Більшість людей старшого чи середнього віку можуть поглузувати над визначенням крафту. Адже вони десятиліттями виготовляють унікальну продукцію, закриваючи «консервацію» чи варячи джеми за унікальними бабусиними рецептами і технологіями.
Водночас, сучасна молодь все більше тягнеться саме до крафтової продукції, чітко усвідомлюючи її переваги.
Ми ж вирішили, користуючись нагодою, якою є літо, нагадати всім, що кожна людина може виготовити унікальну продукцію, аналогів якій немає у світі. А зараз на цьому ще й можна заробляти. Отже, рецепти – від «ЕХО». Будемо задоволені, якщо хтось із кобеляцьких господарочок поділиться власними секретами. Надрукуємо і прорекламуємо.
Полуничне варення: 5 незвичайних рецептів для цінителів
Якщо підійти до питання з фантазією, то результат дійсно стане відкриттям сезону.
Сезон полуниці в самому розпалі! Вдосталь наївшись, можна вже і робити заготовки. А чому б на цей раз не побалувати рідних чимось незвичайним?
Здавалося б, що може бути незвичайного: ягоди, цукор — ось тобі і варення… А ось і ні! Якщо підійти до питання з фантазією, то результат дійсно стане відкриттям сезону, повірте
Полуниця — ягода досить делікатна, тому і поводитися з нею слід відповідно. Переберіть ягоди, видаліть усю некондицію, промийте в друшляку під проточною водою, потім залиште, щоб рідина стекла. Уже після цього видаліть хвостики. Це — базова підготовка.
Полуничне варення «Свіжість»
- 2 кг полуниці;
- 1,5 кг цукру;
- 2 лимона;
- 25 листочків свіжої м’яти;
- 25 листочків базиліка.
Підготовлені ягоди (промиті, обсушені і без хвостиків) покладіть у глибоку миску і засипте цукром. Залиште на кілька годин, щоб полуниця пустила сік.
Поставте миску на помірний вогонь і варіть після закипання 5 хвилин. Потім додайте вимиті листочки м’яти і базиліка, варіть ще 5 хвилин.
Додайте до варення дрібно нарізану м’якоть лимона і попередньо натерту цедру. Після цього варіть варення на слабкому вогні близько 15 хвилин. Зніміть з вогню і залиште на 8–10 годин.
Другий етап варіння. Поставте миску на вогонь, варіть 5 хвилин після закипання, потім розлийте по стерилізованих банках і закатайте.
Полуничне варення «Рубінове»
- 1 кг полуниці подрібненої;
- 200 г рожевих пелюстків;
- 1,2 кг цукру;
- 100 мл води;
- 0,5 ч. л. лимонної кислоти.
Підготовлену полуницю помістіть в таз і засипте половиною норми цукру. Залиште на ніч. З останків цукру і води приготуйте сироп. Залийте ним промиті рожеві пелюстки, додайте лимонну кислоту і доведіть до кипіння.
У киплячий сироп висипте ягоди і варіть 5 хвилин на невеликому вогні. Потім зніміть посуд з вогню, дайте варенню повністю охолонути.
Знову доведіть до кипіння і варіть близько 10 хвилин. Гарячим варення розлийте по банках і закатайте.
Полуничне варення зі спеціями
- 2 кг полуниці;
- 2 кг цукру;
- 2 зірочки бадьяна;
- 1 паличка кориці.
Підготовлені ягоди укладіть в таз (каструлю), засипте цукром, залиште на 3 години. По закінченню цього часу поставте полуницю на вогонь, доведіть до кипіння і варіть 10 хвилин. Відставте в сторону остигати.
Як тільки варення охолоне, поверніть його на вогонь і доведіть до кипіння. Після цього додайте спеції і варіть 10 хвилин.
Вийміть спеції, гарячим варення розлийте по стерилізованих банках і закатайте.
Полуничне варення з горілкою
- 3 кг полуниці;
- 2 кг цукру;
- 100 мл горілки;
- 1 ч. л. лимонної кислоти.
Підготовлені ягоди викладіть в миску шарами, збризкуючи горілкою і посипаючи цукром, верхній шар — цукор. Залиште в холодильнику на ніч.
Поставте таз на вогонь, доведіть до кипіння, додайте лимонну кислоту і зніміть з вогню. Через 3 години знову поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Повторіть процедуру ще 3 рази, а після останнього закипання варіть 10–15 хвилин.
Варення розкладіть по стерилізованих банках і закатайте.
Полуничне варення з ревенем і імбиром
- 1 кг полуниці;
- 1 кг черешків ревеню;
- 50 г свіжого кореня імбиру;
- 2 кг цукру;
- 200 мл води.
Промиті черешки ревеню очистіть від шкірки і дрібно наріжте. Додайте підготовлені ягоди полуниці, залийте водою в глибокому тазу, поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Варіть 10 хвилин.
Додайте очищений цілий корінь імбиру, третину всього обсягу цукру і варіть ще 5 хвилин при безперервному помішуванні.
Невеликими порціями досипте цукор, що залишився, і варіть 5–7 хвилин. Зніміть з вогню, відставте на 8–10 годин.
Другий етап. Поверніть таз на вогонь, дайте варенню закипіти і варіть на слабкому вогні 10 хвилин. Знову приберіть з вогню на 10 годин. З остиглого варення вийміть корінь імбиру. Розкладіть по стерилізованих банках, закатайте.
Це лише мала частина того феєрверку смаків, який можна створити, доповнивши базовий рецепт незвичайними добавками. Полуниця чудово поєднується з травами, іншими ягодами і фруктами, шоколадом… Творіть, і ви обов’язково знайдете свій неповторний смак!