Як «вговорити» орендаря земельної ділянки (паю) збільшити суму оплати за оренду
Якщо Вас не влаштовує сума орендної плати, ініціюйте зміну до договору оренди земельної ділянки (паю)!
Мені відомо досить багато випадків, коли орендарі земельних ділянок (паїв) зловживають своїми правами, а орендодавці уклавши договір оренди земельної ділянки (паю) на 10 років помилково вважають, що розірвати чи змінити договір протягом 10-ти років вони не можуть.
Законодавство України, а саме Земельний та Цивільний Кодекси України, Закон України „Про оренду землі” регулюють відносини пов’язані з орендою земель. Так, статтею 23 ЗУ „Про оренду землі” передбачено, що орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін.
А стаття 30 ЗУ „Про оренду землі” встановлює, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. Та передбачає право у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі вирішити спір в судовому порядку.
Аналогічна норма передбачена і Цивільним Кодексом України.
Таким чином, у загальному порядку сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, має надіслати пропозиції про це другій стороні за договором, яка у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у випадку неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Також хочу зауважити, що відповідно до чинного законодавства зміна договору оренди землі вчиняється в письмовій формі та підлягає державній реєстрації шляхом внесення відповідних даних до державного реєстру земель і автоматизованої системи державного земельного кадастру.
Отже якщо Ви вважаєте несправедливою та мізерною суму орендної плати яку отримуєте та бажаєте отримувати 5% замість 3% від нормативної оцінки земельної ділянки, складено алгоритм Ваших дій:
1. Ви звертаєтесь до орендаря з письмовою пропозицією в якій пропонуєте орендарю підвищити суму орендної плати наприклад з 3% до 5%. Не забудьте зареєструвати пропозицію у секретаря, вимагайте вхідний штамп про реєстрацію або відправте поштою цінним листом з повідомленням про вручення
2. чекаєте 20 днів на відповідь
3. звертаєтесь до суду з позовом
І не хвилюйтесь за витрати на судовий збір та на правову допомогу. Той на користь кого суд ухвалить рішення отримає і відшкодування судових витрат.
Знай та умій захищати свої права!
Автор: Міценко М.В. ТД Авангард 1-й поверх, вул. Комсомольська 21, Нові Санжари, тел. 05344 3-17-68
У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!
Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.
Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації