Ревіталізація та біоревіталізація – у чому різниця?
Сьогодні на ринку косметології присутня така неймовірна кількість нових препаратів та процедур, що звичайному пацієнту просто неможливо розібратися самотужки без провідника. Але деякі назви так і крутяться на язиці у кожного, хто хоч трохи цікавиться новинками індустрії. Наприклад, такі терміни як «біоревіталізація», «уколи краси», «ботокс», «мезотерапія», знайомі більшості з нас. Інше питання, що ми не завжди розуміємо різницю між ними та конкретні показання до кожної процедур. Спробуємо розібратися у деяких особливостях.
Якщо говорити про ревіталізацію у широкому сенсі, то мова буде йти про сукупність процедур з омолодження обличчя та тіла різними методами. Само слово «ревіталізація» у цьому сенсі з латині означає «re — відновлення» та «vita — життя», тобто дослівно це буде означати поняття у науковій та практичній діяльності, що має на увазі будь-які процеси, спрямовані на відновлення, живлення, омолодження.
У широкому розумінні косметології ревіталізація включає у себе 3 напрямки дії на шкірний покрив:
- Профілактична дія – проявляється у внесенні до шкіри легких зволожуючих препаратів, які мають у складі лише нестабілізовану гіалуронову кислоту малої концентрації. Головною у цьому напрямі є біоревіталізація, що уявляє собою ін’єкції легких препаратів до поверхневих та середніх шарів дерми з метою глибинного довгострокового зволоження, регуляції порушених гідробалансу та балансу амінокислот.
- Лікувальна ін’єкційна ревіталізація – це класичний метод для більш глибинного відновлення пошкодженої шкіри з особливими проблемами, такими як: зморшки, акне та постакне, лущення, себорея та псоріаз, целюліт, облисіння, розширені пори та надмірне виділення секрету, темні кола та мішки під очима тощо. У препаратах лікувального напряму ревіталізації містяться не тільки гіалуронова кислота (а іноді взагалі її там немає), а цілий комплекс вітамінів, амінокислот, пептидів, рослинних екстрактів, факторів росту тощо. Найбільш яскравим прикладом лікувальної ревіталізації є мезотерапія, під якою мається на увазі введення спеціальних мезококтейлів на середню та велику глибину шкіри проблемних ділянок.
- Безін’єкційна апаратна ревіталізація, що вважається найбільш щадною, бо використовує не проколи шкіри, а холодний лазер та апарати третього покоління. Але сама ідея залишається такою самою, що й у мезотерапії: спочатку на шкіру наносять вітамінний коктейль, який «доставляють» у глибокі шари дерми за допомогою мікро-пошкоджень шкіри лазером, струмом, теплом, ультразвуком тощо. Ефект від апаратної ревіталізації так само помітний, просто він потребує більше часу на досягнення.
Таким чином, якщо говорити про дійсні відмінності ревіталізації та біоревіталізації, то треба зрозуміти, чим відрізняється біоревіталізація від мезотерапії, та до якого методу краще вдатися у тих чи інших випадках.
Відмінності між двома методиками
Ці методики дійсно схожі між собою, але існують й відмінності:
По-перше, біоревіталізація відповідає за загальне зволоження більш-менш молодої шкіри, адже гіалуронова кислота у складі препаратів має на меті акумулювати вологу у клітинах та запускати біо-процеси у поверхневих шарах дерми. Натомість мезотерапія взагалі не завжди має у складі гіалуронову кислоту, акцент у мезококтейлях зроблено на живильному складі з вітамінів, пептидів, факторів росту, амінокислот, екстрактів та витяжок з цілющих рослин тощо.
По-друге, якщо біоревіталізація має загальну зволожуючу дію на все обличчя, то мезотерапія існує для вирішення специфічних проблем у локальних місцях. Біоревіталізація використовуються при перших ознаках старіння, для відновлення втомленої та тьмяної шкіри, після активного літнього відпочинку, коли шкіра висушена погодними умовами, у комплексному омолодженні тощо. Для мезотерапії існує ряд специфічних показань, які ми перерахували вище, і використовується вона лише у проблемній зоні.
По-третє, препарати вводяться на різну глибину шарів. Біоревіталізанти вводяться у поверхневі шари (0,7-0,9 мм),тому речовини більш швидко вивільняються, і діють від 6 до 9 місяців, покращуючи стан шкіри весь цей час. Тоді як мезококтейлі вводяться дещо глибше (до 2 мм) та починають вивільнятися повільніше. Тому їхня дія зберігається до 1,5 роки, адже мезотерапія зазвичай проводиться спеціальним лікувальним курсом та має накопичувальний ефект.
Через те, що мезотерапія бореться з широким спектром специфічних проблем шкіри, вік пацієнта може також різнитися: як від підлітків з проблемами акне, так до зрілих пацієнтів, яких турбують темні кола на повіках або облисіння. Тоді як найбільш ефективний період застосування біоревіталізації – це проміжок від 25 до 35 років.
Як бачите, існують досить помітні відмінності меж двома підходами живлення та омолодження шкіри. Те, що підійде для молодої шкіри, не вирішить проблем зрілого пацієнта. Тому головна мета кожного клієнта – знайти свого професіонала, який підійде до питань догляду за шкірою системно та грамотно. І тоді, ми впевнені, позитивні результати змінять вашу зовнішність, настрій та життя тільки на краще!