- Чудо Юдо
25 березня, 06:21
На тему: Галушко поміняв Тойоту, в Андрієнка зменшилася зарплата - lianass
24 березня, 17:07
На тему: Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») в дії - lianass
24 березня, 17:04
На тему: Чому хворим доводиться здавати аналізи за гроші? - karamelka
24 березня, 12:30
На тему: Основні продукти, які спричиняють печію: перелік та характеристики - микола козак
23 лютого, 14:03
На тему: Чому хворим доводиться здавати аналізи за гроші?
Хто може скористатися податковою знижкою на навчання?
Чи знають громадяни України, що мають право на податкову знижку на оплату навчання? Згідно ст. 166 Податкового кодексу України кожен платник податків має право на податкову знижку за результатами звітного податкового року. Податкова знижка на навчання – це сума коштів, яка повертається державою зі сплаченого податку на доходи.
Така знижка надається на суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік, дружина, діти).
Але не завжди платники податків можуть розраховувати на таку знижку. Якщо освіта здобувається за кордоном, на військовій кафедрі або ж платник податків оформлений приватним підприємцем, то податкова компенсація не передбачена.
Усі здійснені витрати на навчання протягом звітного податкового року обов’язково мають мати підтвердження у формі чеків, квитанції або будь яких інших розрахункових документів.
ВАЖЛИВО! Платник податків має право скористатися нарахуванням податкової знижки за витрачені кошти на навчання строго до кінця податкового року, який слідує за наслідками звітного податкового року. Тобто, для реалізації податкової знижки за 2018 рік потрібно подати декларацію про доходи до 31 грудня 2019 року.
Для того, щоб отримати податкову знижку, потрібно звернутися до Державної фіскальної служби за місцем проживання із заздалегідь підготовленими документами:
- копія паспорта;
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- довідка про доходи, одержані в звітному році з місця роботи за формою №3;
- заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування коштів;
- договір з закладом освіти;
- квитанції, чеки або інші платіжні та розрахункові документи про оплату навчання;
- оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
- податкова декларація про майновий стан і доходи.
За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74