Вхід | Реєстрація

Сирі чи тушковані: як корисніше

Існує така думка, що сире їсти корисніше, ніж приготоване. Сироїди тішаться, що отримують максимум користі зі свіжих овочів та фруктів. Частково можна з ними погодитися, але існують продукти, що кориснішими стають саме після приготування. І це не тільки тому, що вони набувають іншого смаку.

Морква після варіння збільшує в собі концентрацію бета-каротину. Шпинат дуже корисний, але щавелева кислота, що міститься в ньому, утворює із залізом та кальцієм шкідливі для організму речовини. Щоб уникнути цього, шпинат рекомендують відварювати. Тоді вітаміни А і Е, цинк, залізо, кальцій, бета-каротин, лютеїн та зеаксантин стануть краще засвоюватися організмом, без шкоди. Тушковані чи запечені баклажани також корисніші за сирі.

Більш корисніша стає для нас і спаржа після термічної обробки. Також після обробки в ній підвищується насиченість поліфенолами — корисними антиоксидантами. Гарбуз, як і спаржа, набирає користі з термообробкою, а сирий — несмачний і важко засвоюється. А от томати рекомендують тушкувати протягом 15 хвилин. Тоді вміст лікопіну, дуже важливої протипухлинної речовини, зростає у 1,5 рази. Навіть цибуля, яка має в собі дуже корисний для нас кверцетин, підвищує його вміст при 5-хвилинному тушкуванні.  
Важливо, звісно, не смажити в жиру, чи довго варити. Спосіб обробки має значення. Та все ж таки, для більшої користі готуйте ці овочі, не будьте затятими сироїдами. Іноді смачно приготоване може бути кориснішим за сире.

5 серпня 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації