- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Остеохондроз: правда і вигадки
Остеохондроз — загадкова хвороба міжхребцевих дисків, що є практично в кожного громадянина. Якщо вам ще не казали, що у вас остеохондроз, то просто вас ще не обстежили. Виникає вона невідомо від чого, а симптоми дає такі різноманітні, що просто дивуєшся. Кажуть, що остеохондроз може викликати і малорухомий спосіб життя, і генетична схильність, і травми, і порушення обміну речовин, і ще багато-багато чого. Так що ж правда, а що ні, відносно цього захворювання?
- Спина і шия болять від остеохондрозу. Може й так, а може це — остеоартроз чи остеопороз. Тут необхідне обстеження в лікаря.
- Пласка стопа провокує остеохондроз. Так, пласкі стопи дають біль у спині і можуть провокувати прискорення руйнівних процесів.
- При остеохондрозі необхідно зменшити фізичні навантаження. Ні, це не так. Навпаки, помірне фізичне навантаження зменшує прояви остеохондрозу, треба тільки знати міру і що робити.
- Остеохондроз впливає на внутрішні органи. Так, порушення кровообігу може впливати і на головний мозок, і на внутрішні органи і системи. Особливо страждають органи шлунково?кишкового тракту.
- Вилікувати остеохондроз — неможливо. Так, повернути процеси назад неможливо, але можна загальмувати дистрофічні процеси і зменшити симптоми, які вони викликають. А це вже багато.
Діагноз ставить фахівець
Іноді міжхребцеві отвори так звужуються, що викликають утискання різних прилеглих структур. Якщо страждає канал у хребті, де залягає артерія, то це може спровокувати підвищення кров’яного тиску і порушення мозкового кровообігу. Також, дивлячись на те, у якому відділенні хребта відбувається защемлення, може страждати і орган, що відповідно недоотримує необхідне кровопостачання. Затискатися можуть і нервові закінчення. Тоді може з’явитися міжреберна невралгія чи відчуватимуться різні болі при русі чи диханні.
Але не треба все списувати на остеохондроз і ставити собі діагнози самостійно. Краще звернутися до фахівця. Зазвичай діагноз остеохондроз ставлять тоді, коли дійсно немає органічних уражень в органах, але є відповідний біль та симптоми. Найяскравішим симптомом остеохондрозу є те, що біль найсильніший відчувається саме вночі або під ранок. А коли встаєш, і що називається «розхожуєшся», то вже й не так болить.
Найголовніше в цьому випадку — відповідні фізичні навантаження під пильним наглядом тренера, який знається на цій проблемі. Не думайте, що ви самі все знаєте. Хтось починає розтягуватися на дошці Євмінова до посиніння, хтось починає несамовито присідати зі штангою. Краще не стає, а здоров’я втрачається. Дійте правильно і бережіть себе!