Як відкрити клінінгову компанію та заробити на клінінгу

Підприємницька діяльність в Україні активно розвивається і набирає обертів. Що тільки не пропонує сфера послуг. Але є ніша, якої доволі мало на сьогоднішній день приділено уваги. Це клінінгові послуги.

Звісно є компанії, які надають послуги клінінгу, але їх небагато. А клінінгових компаній які намагаються запровадити послуги клінінгу на європейському рівні зовсім мало. Для того, щоб зрозуміти як відкрити клінінгову компанію яка буде приносити дохід треба розібратися у наступних питання.

 1. Вивчення попиту споживача.
 2. Цільова аудиторія.
 3. Устаткування для ефективної праці.
 4. Середня вартість послуг.
 5. Пошук кваліфікованого персоналу.
 6. Систематизація послуг.
 7. Імідж компанії.
 8. Рекламна кампанія.
 9. Початок роботи кампанії.

Все це не так страшно, як може здатися на перший погляд. Отже, якщо ви вирішили відкрити клінінгову компанію, почніть з найлегшого.

 

Вивчення попиту споживача

Треба ретельно ознайомитись з ринком попиту та з'ясувати, наскільки рентабельним буде цей бізнес в межах конкретно вашого місця перебування. Дізнатися якомога точніше в якому обсязі та як часто громадськість міста потребує допомоги клінінґерів. Якщо процент попиту складає не нижче 40 відсотків, можна з упевненістю братися за наступний крок.

 

Цільова аудиторія

Обізнаність в цьому питанні, допоможе вам швидше пристосувати свій бізнес під конкретну категорію суспільства. Але не слід забувати, що успіх клінінгової компанії залежить безпосередньо від всебічно розвиненого та універсального надання послуг. Почати можна з пропонування послуг клінінгу приватним особам. Якщо ви отримаєте гарні відгуки, час розвиватися та переходити до наступного пункту.

 

Устаткування для ефективної праці команди клінерів

Запорука високого відсотка звернення споживачів саме в вашу компанію, полягає в забезпеченні всього необхідного обладнання для ефективного прибирання. Поважаюча себе компанія обов'язково повинна мати у своєму арсеналі наступні предмети:

 • широкий вибір засобів для миття та чищення різних матеріалів поверхонь. Мають бути окремі засоби для миття скляних предметів, кахлю, мармуру, ламінату тощо;
 • необхідний інвентар для зручності прибирання. Наявність спеціального призначення різноманітних щіток, ганчірок та губок зроблять процес роботи зручним та якісним;
 • вузькопрофільне обладнання, наприклад, для хімічного чищення м'яких меблів та килимів, або для миття фасадів та дахів будівель.

Для вирішення цієї задачі краще звернутися до обізнаної людини, яка порекомендує найякісніші засоби та устаткування для усунення бруду та пилу.

 

Середня вартість послуг клінінгових компаній

Якщо є мета стати затребуваною компанією, що надає послуги клінінгу, не варто призначати занадто високі ціни. Найкращим рішенням буде конкурентоспроможна вартість послуг (див. таблицю з цінами в м. Київ). 

Ваші низькі ціни будуть тільки приваблювати більше людей, а якщо ви забезпечите дійсно якісне виконання робіт, наявність постійних клієнтів буде гарантована. 

 

Пошук кваліфікованого персоналу в клінінгову компанію

Найгірший варіант вирішення цього питання, це прийняття на роботу людей так би мовити «з вулиці». Звісно можна навчити новачка тонкощам професійного прибирання, але це зайва трата часу та власних ресурсів.

Оптимальним варіантом буде наймання професійних клінінґерів, які пройшли спеціальне навчання і добре ознайомлені з процесом, наприклад, хімічного чищення килимів, та інших матеріалів. Якщо вдасться зібрати таку команду працівників, прибуток не змусить довго на себе чекати.

 

Систематизація послуг клінінгової компанії

Для більш детального ознайомлення клієнтів з послугами клінінгової компанії треба створити прайс-лист. В ньому необхідно в максимально доступній формі продемонструвати всі послуги компанії. Для цього треба систематизувати послуги від дешевої категорії до найдорожчої.

Краще кожній окремій послузі присвоїти певне значення. Наприклад, «базове прибирання», або «комплексне прибирання». Обов'язково в дужках повинен бути чіткий перелік наданих послуг у рамках конкретного пакету. Систематизуючи послуги клінінгової компанії, ви набуваєте певного статусу серйозного виконавця своєї роботи.

 

Імідж та репутація компанії

Організація іміджу та репутації клінінгової компанії базується виключно на ставленні до клієнтів та якісному виконанні послуг. Доброзичливе та ввічливе спілкування абсолютно всіх клінінґерів з людиною, яка звернулася по допомогу саме в вашу компанію спрацює тільки на користь. В цьому випадку, людина обов'язково повернеться ще й знайомих приведе.

Зазвичай в солідних компаніях існують цілі відділи, де певні люди працюють над створенням іміджу та репутації фірми. Але спочатку можна й самостійно цим займатися. Головне, пам'ятати, що імідж компанії залежить від кожного працівника окремо і всієї команди разом.

 

Рекламна кампанія, підготовка до прийому замовлень

Почніть з розробки логотипу компанії. Він повинен запам'ятовуватися всім, хто його побачить. В дизайні логотипу краще використовувати яскраві кольори, бажано щоб він асоціювався з назвою клінінгової компанії.

Інтернет-ресурс – ваш головний помічник у вирішенні питання рекламної кампанії. Активне просування реклами клінінгової компанії крізь всі існуючі соціальні мережі дуже швидко зробить вашу компанію впізнаваною. Також можна створити власний веб-сайт, де будуть висвітлюватися головні новини та акції компанії. Створення друкованої реклами в межах міста, теж прискорить процес появи перших клієнтів.

 

Початок роботи клінінгової компанії

Отже, все готово до плідної роботи. Штат співробітників найнятий, інвентар та устаткування закуплені, перші клієнти є, можна починати роботу. Не забудьте про фірмовий одяг компанії. Спецодяг – це візитна картка компанії, він має бути нейтральних тонів та з не мазкого матеріалу. Логотип компанії повинен бути на видному місці.

Спецодяг має на увазі під собою наявність одежі, яка майже повністю покриє руки та ноги працівника. Також, обов'язковим атрибутом є головний убір. Між усіма співпрацівниками, ще до початку роботи, треба регламентувати зовнішній вигляд. Волосся повинне бути зібране, нігті коротко підстрижені, а взуття завжди чистим.

Дотримуючись, хоча б приблизно, цього плану можна досить швидко відкрити клінінгову компанію та почати заробляти на цьому бізнесі. Головні якості якими повинен володіти керівник підприємства, це відповідальність, організованість, наполегливість та віра в успішний розвиток діяльності.

18 вересня 2019 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації