Вхід | Реєстрація

5 порад, як попросити гроші в борг у знайомих, щоб не відмовили

Друзі та рідні – перші люди, до яких ми звертаємося по фінансову допомогу у скрутних ситуаціях. Але дадуть вони гроші чи ні, у значній мірі залежить від того, як попрохати про це. Існує кілька психологічних порад, які допоможуть переконати людину позичити необхідну суму.

Що робити, аби друзі не відмовили у позиці

  1. Одразу переходьте до суті. Як тільки ви визначилися із необхідною сумою та колом людей, до яких має сенс звертатися, починайте дзвонити. Після короткого привітання, розкажіть, що вам потрібна допомога, та назвіть бажану суму. Не варто довго розпитувати товариша про його справи, призначати зустрічі без пояснень – так ви тільки відірвете людину від її справ та викличете роздратування.

  2. Назвіть суму трохи більшу за необхідну. Якщо ви невпевнені, що знайомий погодиться дати вам саме стільки, скільки потрібно, залиште собі простір для торгів. Наприклад, вам необхідно 5 тисяч гривень. Запитайте 7 тисяч, а у разі відмови попросіть «хоча б 5». Людині буде ніяково через попереднє рішення, і вона докладе зусиль, аби виправити ситуацію. Звичайно, цей прийом спрацює, якщо ваш знайомий на даний момент взагалі має вільні гроші.

  3. Розкажіть про причини. Можете бути впевнені, що на термінову та серйозну справу вам позичать гроші охочіше, ніж на невизначену мету. Якщо у вас захворіла дитина, зламався холодильник або було викрадено гаманець, обов'язково вкажіть на це.

  4. Встановіть чіткі строки. Поганий варіант: «Віддам, коли знайду нову роботу», гарний приклад: «Поверну борг 15 лютого або раніше». Позичальник повинен знати, коли побачить свої гроші, бо завжди має на них плани. Якщо ви домовилися по строках, ні в якому разі не порушуйте їх! Інакше ця людина більше не захоче допомагати. Пам'ятайте, що позика – це послуга, яку вам не зобов'язані надавати. Тож, коли будете повертати гроші, привезіть їх у зручне для отримувача місце, а в ідеалі додайте приємну дрібничку (наприклад, невеличку коробку цукерок).

  5. Запропонуйте розписку. Якщо мова йде про досить велику суму, одразу ж пропонуйте офіційну розписку, де будуть вказані ваші дані та точний термін повернення боргу.

І останнє. Якщо знайомий вам все ж таки відмовив, обов'язково подякуйте за приділену увагу. Поводьте себе спокійно та ввічливо. Є шанс, що потенційний кредитор передумає та поставиться до вашого прохання дуже серйозно наступного разу.

Якщо ви не знайшли очікуваної підтримки серед друзів, родичів та знайомих, звертайтеся до МФО «Швидко Займ». Ми позичаємо гроші у день звернення без довідки про прибутки та зайвих вмовлянь!

15 вересня 2019 | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації