- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Невеликі секрети створення розарію
Гарний розарій є справжньою мрією будь-якої господині. Рорзкішні кущі троянд не лише прикрашають садибу і милують око як господарів, так і сусідів, а й насичують повітря довкола приємним ароматом.
Але, як і в будь-якій справі, аби створити розарій, потрібно виконати певні дії. І виконати правильно. Щоб домогтися рясного і раннього цвітіння, досвідчені квітникарі рекомендують проводити посадку троянд восени під зиму. Але оскільки пізня посадка квітів може привести до їх вимерзання, важливо заздалегідь вивчити рекомендації, як садити троянди восени. У цьому допоможе ця стаття.
У чому посадка троянд восени під зиму перевершує весняну посадку?
Останні тижні вересня і перша половина жовтня — відмінний час для висадки саджанців троянд. Оскільки до справжніх морозів залишається ще кілька тижнів, кущі квітів встигають прижитися на новому місці, а тому і можуть успішно перезимувати. Сумніваєтеся, що троянді вистачить часу вкоренитися? Осіння погода сприятливо впливає на цей процес:
- восени вологість підвищується до 75–85 %, що дуже важливо для швидкого вкорінення рослин (навесні середня вологість зазвичай становить 65 %);
- до кінця вересня в ґрунті зменшується кількість комах, які можуть пошкодити коріння саджанців, а також знижується ймовірність розвитку захворювань;
- температура ґрунту більш стабільна, ніж навесні, коли навіть під променями сонця вона залишається холодною, так як тільки нагрівається після зими.
Коли ідеальний час вибрано, важливо детально вивчити, як садити троянди під зиму. Почати варто з покупки саджанців.
Секрети щодо вибору хороших саджанців
Щоб саджанець гарантовано прижився, його потрібно вибирати або в спеціалізованому магазині, або у великому розпліднику. Перед покупкою важливо оцінити саджанець за такими критеріями:
- Здорова рослина повинна мати три зачатки. Поверхня пагонів повинна бути рівною, одноколірною. Найкраще для посадки троянд восени під зиму підійдуть саджанці з молодими пагонами і листочками.
- Коренева система здорового саджанця повинна бути густою, без слідів гниття або висихання. Якщо вона знаходиться в землі, важливо, щоб ґрунт не прилягав щільно до стінок контейнера — тоді при висадці у відкритий ґрунт коріння не буде пошкоджене.
Підбираємо місце для розарію
Троянди люблять сонце, але не люблять вітер, а тому висаджувати їх слід із південного боку будинку або огорожі. Хорошим захистом від холодних північних вітрів може послужити сад. Є ще кілька вимог для розарію:
- не варто садити троянди в місцях, де часто утворюються калюжі;
- ідеальна глибина розташування ґрунтових вод під розаріями — 1 метр;
- квітник з трояндами не варто поєднувати з іншими квітами або ж слід висаджувати їх на відстані 30–50 см.
Готуємо спеціальний ґрунт для прискорення росту квітів
Перед початком підготовки ґрунту слід провести осінні роботи в саду: прибрати з квітника залишки висохлих рослин і викопати або розсадити багаторічники. Ґрунт важливо скопати, щоб він наситився киснем. У кожну яму, в яку будуть висаджуватися троянди, за тиждень до висадки засипається живильна суміш ґрунту. Вона повинна складатися із:
- компосту;
- суглинистого ґрунту;
- універсального мінерального добрива.
Компост і суглинок змішуються в рівних пропорціях, а мінеральне добриво додається згідно із рекомендаціями виробника, що вказані на упаковці.
Як садити троянди під зиму
Щоб троянди, посаджені восени, гарантовано прижилися, важливо виконати цілий ряд обов’язкових рекомендацій:
- За день до посадки саджанці потрібно замочити у воді. По можливості, можна замочити їх у слабкому розчині марганцівки, який допоможе побороти збудників хвороб рослини.
- У день посадки із саджанця видаляються незрілі пагони і листя. Зрілі пагони рекомендується скоротити до 30 см, а коріння — до 25–30 см.
- Перед тим, як садити троянди восени, саджанці необхідно ще раз продезинфікувати. Для цього їх обприскують розчином залізного купоросу (2 %).
- Щоб стимулювати ріст коренів, їх занурюють у рідкий розчин з глини (2 частини) і коров’яку (1 частина).
- Викопується яма (бажано, у тому місці, де вона була підготовлена заздалегідь). Глибина ями повинна бути такою, щоб саджанець заглибився в неї на 2–5 см вище штамба — це необхідно для запобігання випрівання молодих пагонів при нестабільній зимовій температурі. Якщо мова йде про плетючі кущі троянд, їх можна заглибити навіть на 10 см, тим самим стимулюючи утворення нових коренів.
- На дно ями горбиком насипається частина родючого ґрунту, поверх якої розпрямляється коренева система троянд. Далі яма засипається і щільно утрамбовується, щоб від коренів пішли всі повітряні подушки.
- Після посадки пагони слід на 20 см укрити ґрунтом або тирсою. Щоб уникнути промерзання кущів троянд, використовується агроволокно.
Посаджені під зиму троянди не потрібно поливати. Осінній ґрунт завжди вологий, а надлишок вологи може спровокувати промерзання коренів. Тому після посадки троянди не потребують уваги до перших серйозних заморозків, коли їх слід укрити. Часто це роблять хвойним опадом. Щоправда, слід врахувати, що така суміш із часом може «закислити» ґрунт.