Вхід | Реєстрація

Роботи у квітнику в жовтні

Лише абсолютно недосвідчені квітникарі можуть думати, що в жовтні на клумбах і квітниках робити абсолютно нічого. Пам’ятайте, що після зими прийде весна, і готуватися до неї потрібно вже сьогодні.

 

Укриття на зиму

У кінці місяця, в залежності від погоди, вкриваємо на зиму теплолюбні чагарники (деревовидні півонії, рододендрони, вейгели, гортензії). Недозрівші пагони перед цим видаляємо, а рослини трохи підгортаємо землею.

У кущів троянд вирізаємо тонкі слабкі пагони, зрізаємо листя, підгортаємо стебла. Плетисті троянди знімаємо з опор і нахиляємо до землі. Щоб не зламати їх, попередньо на троянди краще накинути ганчірки чи старий одяг, під вагою яких вони поступово нахиляться.

Цибулинні. Осінні роботи в квітнику великої уваги вимагають до цибулинних. У жовтні триває посадка тюльпанів і гіацинтів. Із настанням заморозків в суху погоду викопуємо цибулиння монтбрецій, ацидантер, кореневища канн. Землю з коріння не струшуємо, а просушуємо на повітрі протягом дня і переносимо на зберігання. До настання заморозів фуксію з квітників пересаджуємо з грудкою землі в горщики і ставимо на зиму в холодну оранжерею або на балкон. Бульбову бегонію викопуємо після заморозків разом із корінням і грудкою землі та вкладаємо у ящики в один ряд для просушування на місяць у сухому, провітрюваному приміщенні.

Садові конвалії. У жовтні висаджуємо садові конвалії. Ділянку для них обираємо в затіненому або напівзатемненому місці, на легких та середніх слабокислих суглинках. На одному місці конвалії можна вирощувати не більше 5 років.

Гладіолуси і жоржини. Роботи у квітнику восени тривають і в жовтні. Гладіолуси починаємо викопувати, коли вночі постійно тримається температура 0–3 градуси. Це може статися і в середині вересня, але зазвичай буває на початку жовтня. У здорової рослини листя повинні бути зелені. Пожовтіння листя у гладіолусів свідчить не про дозрівання цибулин, а про їх захворювання. Приблизно в ці ж терміни викопуємо жоржини. Починати роботи краще в ранкові години, щоб до вечора бульби встигли просохнути. Можна залишати їх на зберігання, з невеликою грудкою землі, після підсихання зрізів стебел.

 

Мульчування ґрунту

У жовтні мульчують ґрунт у квітнику, а також навколо декоративних дерев, чагарників і стебел трав’янистих багаторічних культур. Для цього краще застосовувати перегній, а не солому або тріску, так як вони є зимовим притулком гризунів.

У ході проведення робіт у квітнику в жовтні не забудьте:

  • Приготувати посадочні ями для весняної посадки декоративних дерев і чагарників.
  • Зрізати стебла і листя багаторічних трав’янистих рослин.
  • Провести полив деревно-чагарникових культур. Він захистить рослини від підмерзання взимку.
  • Внести фосфорно-калійні мінеральні добрива.
  • Завершити до середини місяця посадку цибулинних культур (тюльпани, нарциси).
  • При настанні низької температури повітря зняти з опор пагони клематисів, а коріння і нижню частину присипати землею.
11 жовтня 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації