Красу жіночим рукам придає манікюр
Не секрет, що кожна жінка бажає мати гарний вигляд. І не важливо — їй п’ять, двадцять чи сімдесят років. Усе рівно представниці прекрасної половини людства слідкують за своїм зовнішнім виглядом у будь-якому віці. Вони застосовують різноманітні косметичні процедури для всіх частин тіла: зачіска. Адже для жінки важливо все: зачіска, обличчя, шкіра, нігті і так далі. До речі, саме нігтям відводиться особлива увага. Оскільки доглянуті пальці рук вважаються ознакою витонченості. Не дарма ж манікюр знали ще в стародавні часи.
Історія манікюру: від Єгипту до Франції
Вчені доводять, що манікюр знали ще в Стародавньому Єгипті. Щоправда, жінки фарбували нігті не лаками, які прийнято використовувати в наш час, а звичайною хною. На думку дослідників, оскільки єгипетське суспільство поділялося на стани, то їх представниці мали певні обмеження щодо вибору кольорів для нігтів. Привілейовані верстви населення обирали яскраві відтінки, раби — бліді.
А от стародавні китайці вважали, що довгі нігті допомагають їм спілкуватися з духами. Тому частина жінок відрощували їх в обов’язковому порядку. Як і єгиптянки, китайки теж фарбували нігті. А от лак у них був особливий. Для його приготування використовували кілька складових: яйця, віск і навіть желатин, звичайно ж додавали природні барвники. При окремих династіях були навіть чітко визначені кольори, якими слід фарбувати нігті.
У Європі манікюр широкого розповсюдження набув у Епоху Відродження. Особливо популярним стало фарбувати нігті непомітними кольорами. Нігті майже ніхто не відпускав, віддаючи перевагу природній довжині. Особливо цінувалася їх чистота. Тому нігті шліфували завжди до блиску.
Манікюрні набори з’явилися у Франції в середині 19 століття. Їх укомплектовували:
- паличкою для шліфування,
- кремом для пом’якшенню шкіри,
- пудрою.
Лаки ж стали популярними в минулому столітті. І спершу вони мали вигляд своєрідної пасти, що накладали на нігті, а потім шліфували.
Без манікюру і жінка — не жінка
Сьогодні манікюр набув широкої популярності. Його роблять у салонах краси та вдома. Тим більше, що набір для манікюру є майже в кожної жінки. Придбати його дуже просто. Достатньо лише в пошуковику набрати фразу "набор для начинающего мастера маникюра" і перед користувачем з’явиться відразу декілька варіантів.
Та де б жінка не робила манікюр, вона бажає, аби лак тримався якомога довше. Адже, по-перше, це зайва трата часу, а по-друге, непередбачені витрати з власного бюджету.
Тому майстри манікюру підготували кілька важливих порад.
- Якщо манікюр робиться в домашніх умовах, руки потрібно підготувати завчасно. За день до нанесення лаку потрібно розпарити руки і прибрати всі кутикули. Коли ця процедура проводиться безпосередньо перед манікюром, лак триматиметься значно менше за часом.
- Обов’язково поверхню нігтя необхідно знежирювати. Тоді лак ідеально закріпиться.
- Використовуйте захисне покриття, аби вберегти і захистити нігті від подразнень лаку.
- Майстри манікюру наносять кілька разів колір, потім сушать лак, а вже після цього закріплюють його.
- Давайте нігтям можливість "подихати" і відновитися. Для цього слід робити перерву і не наносити лак.