- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Збалансоване харчування впливає не лише на вагу
Чому важливо знати правду про збалансоване харчування і дотримуватися його? Тому що 20 % передчасних смертей у світі відбувається саме через брак збалансованого харчування. Отже, це —питання життя і смерті.
Правильний раціон може змінити стан здоров’я на краще і це — не якась недосяжна мета. Немає необхідності витрачати купу грошей, або купляти якісь надзвичайні продукти, щоб харчуватися збалансовано.
Нашому організму необхідні білки, жири і вуглеводи — про це знають усі. Але знову сідають на безвуглеводну чи кетодієту, шукають знежирені продукти, відмовляються від м’яса. А тоді ми дивуємося, що немає сил, чи погано себе почуваємо. Адже піраміду здорового харчування ще ніхто не відміняв: вживати переважно овочі та фрукти — це половина раціону, далі йдуть цільнозернові злаки, нежирне м’ясо, бобові, горіхи і насіння. Якщо ви не їсте м’ясо, подбайте про достатню кількість рослинного білка, джерела кальцію, цинку, заліза та вітаміну В12.
Різноманітність їжі — основа збалансованого харчування. Але в багатьох є звичка готувати на два-три дні наперед. Вона виникає з браком часу. Та може є сенс перейти на меню, що не потребує годинного вистоювання біля плити, а за рахунок цього урізноманітнити свій раціон? Але не сприймайте це, як заклик до вживання напівфабрикатів, на кшталт пельменів чи ковбас. Найкорисніша їжа — найпростіша в приготуванні, мінімально оброблена, тушкована чи запечена.
Різноманітність раціону можна підвищити і завдяки комбінації продуктів у одній страві: каші з овочевою заправкою, макарони з овочами та сиром, супи. У цьому сенсі наш звичайний борщ можна вважати суперфудом. Для джерела білка підійде не тільки м’ясо та риба, а й сири, горіхи, яйця, сочевиця. Тому не обов’язково кожного дня готувати м’ясо або тушкувати його на тиждень наперед. Так, це зручно, але не корисно.
Вуглеводи для нашого організму необхідні, як і інші елементи харчування. Не слід боятися картоплі, макаронів і каш. А от цукрів, що ми додаємо власноруч у їжу, повинно бути найменше — 25–30 грамів на день. Мед, сироп агави та коричневий цукор чи варення — усе одно це додані цукри і не обманюйте самих себе з цього приводу. Знижувати вживання цукру, як і солі, можна поступово. Кожного дня на трішечки менше. Згодом ви відчуєте, що смак несолоних або несолодких страв уже не такий пісний, як здавалося раніше.
І наостанок — про вашу тарілку, а точніше — про кількість порції, що ви вживаєте. Не думайте, що об’їдаючись салатиком, ви схуднете. Три тарілки салату не вгамують апетит, а лише розтягнуть шлунок, у який далі буде хотітися напхати все більше і більше. Тому багато хто набирає вагу дуже швидко після салатної дієти. Якщо вже хочете зменшити споживання їжі — зменшуйте пропорційно всі складові. Тоді буде збережений і баланс у харчуванні, і здоров’я.