- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як зберегти свій слух?
За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2050 року кількість людей із вадами слуху може зрости майже удвічі. Як запобігти погіршенню слуху.
Чому відбувається втрата слуху
Проблеми зі слухом можуть виникнути впродовж життя, навіть якщо раніше ви добре чули. Причинами втрати слуху можуть стати ускладнення деяких інфекційних хвороб, хронічні вушні інфекції, травми вуха, голови, надмірний шум, прийом певних лікарських засобів та старіння.
Водночас, проблеми зі слухом можуть бути не лише набутими, а і вродженими, а також виникати через ускладнення під час пологів або вагітності. Наприклад, у малюка можуть виникнути проблеми зі слухом, якщо жінка під час вагітності хворіла на краснуху, сифіліс та деякі інші інфекційні захворювання. Часто причиною втрати слуху в дітей є ускладнення при пологах: асфіксія при народженні, низька маса тіла дитини, ранні або передчасні пологи, неонатальна жовтяниця. Також прийом ототоксичних лікарських засобів вагітною жінкою або дітьми грудного віку призводить до вад слуху.
Втрата слуху може бути легкою, помірною, важкою та глибокою. Найважчою формою втрати слуху є глухота. У такому випадку люди чують дуже мало або не чують взагалі.
Проблеми зі слухом можуть розвиватися як в одному, так і в обох вухах.
Профілактика вад слуху
60 відсотків випадків втрати слуху серед дітей у віці до 15 років можна уникнути, адже їхні причини піддаються профілактиці.
Майже третина всіх випадків погіршення слуху в дітей (31 %) викликані інфекційними захворюваннями — свинкою, кором, краснухою. Цих інфекцій можна уникнути, зробивши щеплення.
Як зберегти слух:
- Вакцинуйте дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.
- Приймайте лікарські засоби, які можуть впливати на слух, лише за призначенням та під контролем лікаря, якщо така необхідність має перевагу над можливими ускладненнями.
- Обстежуйтеся у лікаря самі та обстежуйте дітей. Це допоможе вчасно виявити захворювання, наприклад, отит, та швидко отримати необхідну допомогу.
- Не слухайте дуже гучно музику протягом тривалого періоду часу, на концертах не стійте близько до джерела шуму, робіть паузи, якщо знаходитесь в шумному місці.
- Уникайте негативного впливу гучних звуків та шуму від обладнання на робочих місцях. Для цього використовуйте спеціальні вкладки для вух.
Негайно зверніться до лікаря, якщо відчуваєте, що слух погіршився.
До профілактики вад слуху також відносяться:
- Дотримання правил гігієни, рання діагностика та лікування інфекційних захворювань.
- Рання діагностика вад слуху в новонароджених дітей, які належать до групи високого ризику. Це дозволить, у разі необхідності, призначити належне лікування.