Вхід | Реєстрація

На скільки вистачає зимової гуми

Сезон масового «перевзування» машин стартував — саме час перевірити зимову гуму. Як правильно визначити знос зимових шин, розповіли експерти.

Перше, що потрібно знати — це те, що «втома» гуми визначається не тільки за малюнком протектора і кількістю шипів, але і за старінням гумової суміші. У процесі експлуатації її активно руйнують хімікати (реагенти, що виливаються на дороги взимку), залишки паливно-мастильних матеріалів і навіть сонячні промені.

Порушення складу гумової суміші призводить до втрати її еластичності. Тріщинки, які ви бачите на шинах, — місця підвищеного зносу, саме туди хімікати проникають легше і швидше за все. У підсумку, в непридатність приходять внутрішні шари і каркас покришки, і вона просто втрачає всі свої властивості (міцність, зчеплення з поверхнею).

Таким чином, особливу увагу при оцінці зносу зимових шин варто звертати на два фактори:

  1. Наявність ушкоджень: якщо на ній колись були порізи або проколи, то її вистачить лише на один-два сезони безпечної експлуатації.
  2. Глибина протектора: у зимової гуми він, як правило, більше 10-12 міліметрів. Якщо протектор сильно зношений, гуму потрібно замінити, не чекаючи завершення терміну експлуатації, заявленого виробником (це 5-6 і, у окремих випадках, 10 років).

Досвід показує, що в середньому нові покришки при «нормальній» (не екстремальній) експлуатації можуть вірою і правдою прослужити до шести сезонів. Якщо розділити їх за країною-виробником, то шини вітчизняних брендів спокійно їздять до 40 000 кілометрів, європейських — до 60 000, а відомих японських — до 80 000 кілометрів.

31 жовтня 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації