- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
За ями на дорогах мають відповідають посадовці
Жахливий стан доріг із величезними ямами та вибоїнами спричиняє значну кількість дорожньо-транспортних пригод. Проте, ями на дорогах як були, так і залишаються.
Однак, кожен водій має можливість лише одним телефонним дзвінком юридично вплинути на чиновника, який не утримує дорогу в належному стані.
Так, Державним стандартом ДСТУ 3587–97 передбачено, що покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій. При цьому, гранична глибина окремих осідань, ям чи вибоїн не повинна перевищувати 4 чи 6 сантиметрів, у залежності від категорії дороги.
За утримання дороги в неналежному стані для посадової особи установи, на балансі якої перебуває дорога, настає відповідальність за статтею 140 КУпАП у розмірі штрафу 1020 гривень. Штрафи накладає поліція.
Отже, поліція зобов’язана штрафувати не лише водіїв, а й посадових осіб, які не утримують дороги в належному стані, не усувають ями, вибоїни чи інші деформації. Цими посадовими особами, як правило, є керівники служб автомобільних доріг, голови місцевих адміністрацій, міських чи сільських рад.
Тому, у разі виявлення на дорозі ям, пошкоджень чи вибоїн водій має право зателефонувати на номер 102 із вимогою зафіксувати порушення та притягнути винних посадових осіб до відповідальності. Також учасники дорожнього руху можуть звернутись письмово та отримати офіційну відповідь.
При встановленні незадовільного стану дороги, поліцейський зобов’язаний спочатку надати посадовій особі припис з вимогою відновити дорогу. На виконання припису надається строк від 1 до 10 діб, у залежності від категорії дороги.
У разі невідновлення стану дороги до належного рівня, поліцейський повинен накласти на таку посадову особу штраф за статтею 140 КУпАП у розмірі 1020 гривень.
Такими юридично правильними методами можна змусити чиновників утримувати дороги в належному стані і таким чином зменшити аварійність.