- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Смачні напої, які зігріють в мороз
У холодну погоду так хочеться зігрітися не просто чорним чи зеленим чаєм з лимоном, а чимось ще кориснішим та ще більш ароматним. Імбирний, обліпиховий, м’ятний чи ромашковий — існує безліч різноманітних рецептів запашного напою. Ми пропонуємо вам підбірку саме тих рецептів, які будуть корисні взимку.
Імбирний чай
Чай з імбиру має тонізуючі властивості, він повертає ясність думки і, завдяки цьому, особливо рекомендований людям інтелектуальної праці й творчих професій. Корінь імбиру сприяє розрідженню крові, тому багато східних лікарів вважають, що імбир належить до засобів профілактики пухлин. Також імбирний чай допомагає травленню і дуже благотворно впливає на колір шкіри. Гарячий імбирний чай із лимоном — це один із найкращих засобів для профілактики застуди.
Інгредієнти: 1 л води, 3 ст.?л. дрібно натертого імбиру (або порізаного скибочками), 3 ст.?л. меду, трошки меленого чорного перцю, 1 лимон або апельсин, нарізане листя м’яти (за бажанням).
Приготування:
Воду доводимо до кипіння, вкидаємо натертий імбир. Коли він кілька хвилин покипить, ретельно проціджуємо в чашку. Потім додаємо перець, лимон (апельсин), м’яту та мед. Подаємо гарячим!
Обліпиховий чай
Обліпиха — це джерело вітамінів. У ній удвічі більше корисного вітаміну С, ніж у цитрусових, і удвічі більше вітаміну Е, ніж у пшеничній олії. Є в обліписі й інші вітаміни, а також антиоксиданти та поліненасичені жирні кислоти, відповідальні за здоровий і молодий вигляд шкіри. Чай з обліпихи та меду — це найкращий антидепресант. Це довели вчені, а ми підтверджуємо. Також обліпиха має сильну протизапальну дію. А ще — це дужедуже смачно!
Інгредієнти: 150 г обліпихи, 2 ст.?л. чорного чаю, 2 ст.?л. меду, 500 мл води.
Приготування:
Ягоди обліпихи добре промити, 2/3 частини помнути ложкою на пюре. У чайник покласти обліпихове пюре, решту ягід і чорний чай. Залити усе окропом, загорнути і дати настоятися 10–15 хвилин. Готовий чай розлити через ситечко, додавши мед до смаку. Можна готувати цей напій без додавання чорного чаю.
Марокканський м’ятний чай із корицею
М’ятний чай — це універсальний напій. Його можна пити як холодним, так і гарячим. Вранці він заряджає бадьорістю, у обід додасть сил і допоможе з травленням, а ввечері ідеально розслабить. Спробуй приготувати марокканський м’ятний чай, це теж дуже смачно.
Інгредієнти: 1–2 палички кориці, 4 гілочки гвоздики, цедра апельсина, цедра лимона або лайма, сушений імбир (3 скибочки), 1 лайм, 1–2 шматочки коричневого цукру, пучок м’яти, 3 ч.?л. чорного листового чаю, 500 мл води.
Приготування:
Зрізати з апельсина та лимона цедру, нарізати соломкою, м’яту помнути в руці або ступкою просто в чайничку. У чайник відправити 2 палички кориці, додати гвоздику, цедру апельсина та лимона, порізаний лимон або лайм, імбир, 2 шматочки коричневого цукру, м’яту, 3 чайні ложки чаю і залити окропом.
Чай із шипшини з медом
Плоди шипшини багаті вітаміном С і дубильними речовинами, що дуже сприятливо впливають на травлення. Цей чай допомагає знизити надлишковий холестерин в організмі. Такий склад чаю із плодів шипшини робить його відмінним засобом для підтримки імунітету.
Інгредієнти: 20 г плодів шипшини, 15 г меду, 5 г лимонного соку, 200 мл води.
Приготування:
Сушені плоди шипшини подрібнити, залити окропом, варити 10 хвилин в емальованому посуді при закритій кришці, потім дати йому настоятися 10 хвилин. Відвар процідити. Додати мед, лимонний сік.
Ромашковий чай із м’ятою
Ромашковий чай знімає запалення, заспокоює нервову систему та рятує від безсоння. Ромашка знижує рівень цукру в крові та пригнічує ферменти, що сприяють розвитку ускладнень цукрового діабету. Також недавно було доведено, що ромашка пригнічує ріст ракових клітин. Медики вважають, що позитивний вплив на організм можуть мати лише 1–2 чашки ромашкового чаю на день.
Інгредієнти: 1 ч.?л. чорного чаю, 1 ч.?л. квітів ромашки, 1 ч.?л. м’яти, 1,5 склянки води.
Приготування:
Ромашку, чай і м’яту залити окропом і настоювати 10 хвилин під кришкою. Настій процідити. При подачі можна покласти в чай мед.
Малиновий чай
З давніх часів малину використовують при застудних захворюваннях. Коли в людини підвищується температура, це означає тільки одне, що організм бореться з інфекцією. Завдяки високому вмісту саліцилової кислоти, вона сприяє підвищеному потовиділенню і зниженню температури. Особливо такі ліки будуть до смаку дітям. Та іноді в холодні зимові вечори чай з малини можна просто посмакувати і згадати запашне літо!
Інгредієнти: 2–3 ч.?л. варення, вода.
Приготування:
Чай з малиновим варенням готується з 2–3 чайних ложок варення на склянку води. Воду бажано брати не дуже гарячу, щоб зберегти більше корисних речовин і вітаміну С. Горло прогрівається краще теплим чаєм, а не обпалюючим окропом. Якщо ж є сушені плоди малини, то тоді малиновий чай готується із столової ложки ягід на склянку окропу, який настоюється 10–15 хвилин.
Мате з молоком
Мате — незвичний для багатьох рослинний напій. Утім, варений на молоці він чудово зігріє після важкого дня.
Інгредієнти:
500 мл молока, 20 г (2 ст.?л.) Yerba Mate, мед або цукор.
Приготування:
Налити в ємність для варіння молоко, бажано нежирне, поставити на вогонь і довести до температури 50–60 С.?Додати Yerba Mate, перемішати, додати за смаком мед або цукор, довести до кипіння, але не кип’ятити. Зняти з вогню, процідити через сито, розлити по чашках. Вранці дві чашки мате з молоком — це повноцінний сніданок, адже з цим напоєм організм отримує усі необхідні елементи для енергійного початку дня.
Безалкогольний фруктовий грог
Інгредієнти: 1 яблуко, 1 лимон, 2 апельсини, 100 г замороженої полуниці, 200 г цукру, дрібка кориці, кардамону та сушеного імбиру, 700 мл чорного або зеленого чаю.
Спосіб приготування:
Яблука наріжте скибочками, а лимони і апельсини — шматочками. Кілька шматочків цитрусів залиште для прикраси. Розморозьте полуницю. Фрукти і ягоди покладіть у термос, засипте цукром і залиште на 30 хв. Приготуйте міцний чай. Додайте до фруктів спеції і залийте гарячим чаєм. Залиште настоюватися 1 годину. Гарячий грог налийте у келихи і прикрасьте шматочками цитрусів.