- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Тепло завершилось: обираємо якісне зимове взуття
Згідно прогнозу синоптиків, наприкінці тижня стане холодніше і стовпчик термометра вночі опускатиметься до -6, а вдень не підніматиметься вище -1. Тобто, усі, хто до цього часу носив кросівки чи туфлі, перевзуються в ботинки й чобітки. Та є категорія людей, які ще не встигли придбати для себе нове зимове взуття. І тому ця стаття, у першу чергу, буде корисною для них.
Для різних ситуацій знадобиться відповідне взуття
Спершу слід визначитися, скільки часу взимку ви перебуватимете на вулиці. Адже якщо чоловік або жінка майже постійно знаходяться за кермом автомобіля, тоді можна підібрати зручні й витончені замшеві чобітки. Для тих людей, хто подовгу стоїть на зупинках у очікуванні транспорту, краще придбати взуття з натуральної шкіри й хутра. Громадяни, які постійно знаходяться на вулиці або полюбляють довгі прогулянки, підійдуть черевики з мембранами. Таке взуття легке, зручне і відштовхує вологу. Крім того, воно досить тепле. Тим, хто вимушений знаходитися в чоботях впродовж усього дня, варто звернути увагу на зручність зимового взуття, а саме — на моделі з круглим носом і невеликим каблуком, щоб пальці не здавлювалися, а ноги не втомлювалися.
Ногу зігріє лише хутро
При покупці взуття врахуйте, що знаходиться всередині черевика, оскільки по-справжньому ногу зігріє лише хутро. Виробники часто, аби заощадити, можуть використовувати натуральне хутро тільки там, де його видно, а всередині виробу замінюють штучним. Потрібно засунути руку всередину черевика або чобота і визначити, чи немає різниці між утеплювачем.
Заодно варто перевірити, чи немає всередині швів чи виступаючих елементів, які при ходьбі можуть заподіювати дискомфорт.
Підошва не тільки від калюж захищає
Експерти рекомендують вибирати зимове взуття на високій підошві, невеликому каблуці або на високому протекторі. Невелика платформа або танкетка — найбільш підходящий варіант, так як з підошви змити плями або бруд набагато легше, ніж із замші. Протектори повинні бути глибокими і рельєфними — це захистить ноги від ковзання.
Будь-яку підошву потрібно перевіряти перед покупкою. Вона має щільно прилягати до виробу, добре гнутися.
При виборі зимових чобіт на шпильці, слід перевірити супінатор. Для цього поставте чобіт рівно і натисніть на підйом. Якщо каблук при цьому втратив стійкість, значить супінатор поганий і при ходьбі буде дискомфорт.
Зараз підошви виробляють із трьох матеріалів: полівінілхлорид, термопласт і поліуретан.
Полівінілхлорид (ПВХ) — дешевий варіант, що має багато недоліків: він важкий, легко зношується і ковзає, але його часто використовують через дешевизну.
Термоелопласт (ТЕП) — новий матеріал, він теплий, довговічний і не ковзає. Нагадує булку: зовнішні шари тверді, а «нутрощі» — пористі і м’які.
Поліуретан (ПУ) — щільна і монолітна речовина, досить легка, для виготовлення підошви її «спінюють». Поліуретан відмінно переносить перепади температури, але не довговічний, такого взуття вистачить на кілька років.
Ще один важливий момент у взутті — це блискавка. У застебнутому вигляді ланки повинні розташовуватися прямо і паралельно одна одній. Якщо вони розташовані «ялинкою», то це говорить про те, що вони погано закріплені. Проведіть по змійці пальцем. У якісному виробі не повинно бути ніяких задирок і шорсткостей. Застібка розташована досить високо, не менше 1 сантиметра від підошви — тоді взуття не буде протікати. А із внутрішньої сторони має бути клапан.
Якість взуття можна визначити і за кольором: добре, коли він рівномірний і насичений, без перепадів. Аби переконатися, що фарба не линяє (інакше взуття буде фарбувати шкарпетки, а то й ноги), проведіть по поверхні вологою білою ганчірочкою.
Обирайте якісне взуття, адже попереду, як мінімум, три місяці морозів.