Вхід | Реєстрація

Весняний захист саду

Розпочинати захист саду необхідно ще в період спокою агротехнічними методами, які дозволяють не тільки покращити загальний агрофон вирощування плодових культур, а і частково знизити щільність популяцій шкідників та інфекційний запас збудників багатьох грибкових захворювань До таких заходів слід віднести в першу чергу обрізку та видалення із саду застарілих дерев, хворих та пошкоджених гілок, прибирання та спалювання муміфікованих плодів. Перекопка пристовбурових кругів з заробкою в ґрунт опавшого листя з зимуючими перитеціями парші (дрібні темні крапельки на поверхні бурої тканини опалого листя) — основні механічні методи боротьби з цими захворюваннями в кісточкових садках.. Очистка відмерлої, задиристої кори на яблуні і груші з наступним виносом із саду та спалюванням допоможе видалити із саду якнайбільше гусіні яблуневої плодожерки, підкорової листокрутки та яблуневої склянички, особин яблуневої та грушевої мідяниці та інших шкідників, що зимують. Обприскування проти зимуючих шкідників починають у березні при температурі +5 °C і вище. Коли холодніше, хімічні засоби втрачають ефективність. Обприскування проводять у фазі спокою або сплячої бруньки. У цей час важливо знищити щитівок, кліщів, попелиць, листовійок та листоблішок. Необхідно встигнути до початку сокоруху. Найкраще використовувати інсектициди Актара 240 к. с., Каліпсо 480 к. с. Початок розпускання бруньок — основний строк боротьби з кучерявістю листків на персику. Тут ефективне використання як препаратів із вмістом міді («Метеор», «Чемпіон», «Блу-бордо», хлорокис міді з рекомендованими до використання нормами (до кожного препарату обов’язкова інструкція) так і бакові суміші «Стробі» (концентрація 0,02 %) з «Деланом» (концентрація 0,7–1,0 %). Через 7–10 днів, особливо якщо пройшов дощ, обробіток необхідно повторити. У кісточкових садках в ренофазу «зелений конус» необхідно проводити боротьбу з паршею. Якщо під час обстеження виявлені також шкідники, тоді до фунгіциду додається один із інсектицидів — «Зеніт» з нормою використання 0,25 л/га або «Практік» з нормою використання 1,0 л/га. Із фунгіцидів у цей період можна застосовувати як препарати на основі міді, так і інші («Ефаль», «Хорус», «Стробі», «Флінт»), концентрація препарату 0,15–0,3 %. У стадії «рожевий бутон» на яблуні та «білий бутон» на груші — час боротьби з попелицею, кліщами, гусеницями листокруток, п’яденицею. Для пригнічення таких шкідників добре підійдуть такі препарати: «Практик», «Базудін», «Нурел Д.», «Оперкот», «Фостран». Також бажано додати системний фунгіцид проти парші та борошнистої роси, оскільки в цей період можливі сильні ранкові роси та опади. У стадії «рожевого бутона» персик можна ще раз обробити проти курчавості, бажано одним із препаратів стробілурінової групи, а абрикос від моніміоза — «Хорусом» з нормою використання 0,2 кг/га, «Тіофеном», «Топсіном М» з нормою використання 2,9 кг/га. На цьому весняні роботи в садку закінчуються з надією на багатий та рясний урожай.

Автор: Р. Г. Івашко, провідний спеціаліст фітосанітарного контролю і діагностики Кобеляцького району
13 травня 2011 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації