Вхід | Реєстрація

Єгипет за ціною Кирилівки

На календарі — перші дні зими. Але пляжний відпочинок не втрачає своєї актуальності. Як і питання про те, щоб зимова подорож у заморські країни не перетворилася в потенційну проблему.

Не дивлячись на те, що Україна за всіма основними економічними показниками залишається в ряду найбідніших держав Європи, її громадяни активно освоюють такий вид туризму, як подорожі в південні країни, де і взимку можна засмагати на сонці та купатися в теплому морі чи океані. Уже нікого не дивує українська мова і в Єгипті, і навіть на екзотичних Мальдівських островах. Поїхати взимку «на море» дозволяють собі не лише олігархи на кшталт екс-Президента Порошенка, а й абсолютно пересічні українці.

Переваг у зимовому відпочинку в теплих краях дуже багато. Завдяки такому «контрастному» відпочинку, заряджаються здоров’ям люди, що мають проблеми з підвищеною функцією щитоподібної залози, легенями і ті, кому протипоказана спека і сухе повітря, властиві клімату екзотичних країн у літній період. А свіже повітря, насичене частинками мінеральних солей, зміцнює дихальну систему, благотворно впливає на здоров`я літніх людей. Ну а про те, що під сонячними променями поганий настрій і стреси відходять самі собою, і нагадувати зайвий раз не варто. Сонце, свіже повітря, ласкаве море швидко допоможуть вам забути повсякденні турботи, піднімуть настрій і відновлять душевну рівновагу. А всілякі тури, круїзи, екскурсії та інші курортні розваги принесуть багато позитивних емоцій, яких нам іноді так не вистачає у звичайному житті.

Тим більше, що купити тур у Єгипет чи інші теплі країни вже можна і в Кобеляках. І мова йде не лише про замовлення квитків та готелів через Інтернет. Навіть у таких невеличких райцентрах з’явилися і успішно працюють туристичні агенції. А із зростанням конкуренції суттєво знизилися і ціни на подорожі. Розповідає Ольга Худенко, фахівець із туристичного бізнесу:

—?Ціни на зимовий відпочинок у теплих краях приємно вражають. Інколи той, хто влітку не встиг поїхати в Кирилівку, взимку може дешевше відпочити в Єгипті. Так, у кінці листопада тижневий відпочинок на двох у Шарм-аль-Шейху коштував 12 тисяч гривень. Чотирнадцять ночей на далекому і екзотичному Таїланді обходилося в 11 тисяч гривень. Щоправда, на одну людину. Поки що в кобелячан найбільшим попитом користуються путівки саме до Єгипту. Більш дорожчі подорожі на Сейшели, Мальдіви або Домінікану менш популярні. Але їздять і туди.

 

Головна проблема — акліматизація

Але вирушаючи взимку до теплого моря, потрібно знати і пам’ятати і про проблеми, які можуть виникнути у зв’язку з такою мандрівкою. У тому числі, і про можливі розлади здоров’я. Необхідно враховувати, що при переході із зими на літо нашому організму потрібно достатньо часу, щоб настроїтися на новий лад — адже наш «внутрішній годинник» ще йде по-старому! Особливо це актуально для мандрівників, що страждають на серцево?судинні захворювання, порушення діяльності нервової системи, а також для астматиків. На сонячному березі нам загрожує надлишок ультрафіолетових променів, що може спровокувати виникнення різних шкірних захворювань, алергічних реакцій, а також може бути небезпечний для гіпотоніків і гіпертоніків. Крім того, якщо вас турбує ваша зовнішність, будьте готові до того, що активне «чуже» сонце може висушити і обвітрити шкіру. Або ж, навпаки, вона страждатиме від надмірної пітливості. Не варто також забувати про ті сюрпризи, які може нам піднести різкий перехід з нашої «зимової» вуглеводної дієти на екзотичний стіл. Організму доведеться в терміновому порядку мобілізуватися для переходу на новий тип обміну речовин, а, крім того, «чужа» вода, незвичний склад продуктів і екзотичні поєднання страв можуть застати нашу травну систему зненацька. Потрібно також враховувати, що і процес зворотної акліматизації після повернення з літа в зиму може виявитися хворобливим. Якщо ігнорувати це, можуть з`явитися депресія, занепад сил, погіршення апетиту, простуда. І все задоволення від відпустки виявиться даремне. У зв`язку з цим лікарі радять, плануючи зимовий відпочинок, «прислухатися» не тільки до власних бажань, але і до здоров`я. Якщо воно в порядку, то їдьте сміливо — ваш організм акліматизується швидко і безболісно. Якщо ж організм ослаблений хворобою або чимось іншим, то пристосуватися до «чужих» умов буде важко.

Коли холодна вогка зима приходить у наші широти, як ніколи хочеться махнути в теплі країни і поніжитися під сонечком.

І новорічні канікули дають нам цілий вільний тиждень для відпочинку на Балі, Шрі-Ланці або хоча б у Єгипті або Туреччині. Але цей тижневий відпочинок може бути затьмарений неприємним явищем акліматизації.

 

Що таке акліматизація?

Акліматизація — це звикання організму до іншого клімату, а саме до:

  • температурному режиму,
  • вологості повітря,
  • атмосферному тиску,
  • концентрації кисню в повітрі,
  • часових поясів.

Також до акліматизації умовно належить звикання до незвичної кухні.

Раніше, коли подорожі займали цілі тижні, адаптація до нових кліматичних умов проходила поступово. Сьогодні ж, лише кілька годин у літаку (читай, замкнутому просторі) — і ви вже у зовсім іншому світі. І на такі раптові зміни організм реагує декількома способами: безсоння (найчастіше проявляється внаслідок зміни часових поясів), головний біль, загальна млявість, порушення роботи кишечника.

Щоб не довелося весь тиждень відпустки лежати в готельному номері з нетравленням або головним болем, необхідно підготуватися до поїздки заздалегідь.

 


Як знизити прояви акліматизації?

  1. Якщо вам потрібно буде змінювати декілька часових поясів, постарайтеся хоча б за кілька днів до відпустки змістити свій часовий графік, щоб він був максимально наближений до часу країни, у яку ви плануєте свою подорож.
  2. Постарайтеся прибути пізно ввечері або вночі. Поки ви будете відсипатися після переїзду, ваш організм уже почне адаптуватися до нових умов.
  3. Перед поїздкою зміцніть свій імунітет вітамінами та імуномодуляторами.
  4. Якщо у вас запланована поїздка в екзотичні країни, зробіть вакцинацію від специфічних інфекцій.
  5. Запасіться ліками для травлення і абсорбентами (активованим вугіллям), оскільки шлунок може погано відреагувати на чужоземну їжу.
  6. Також в аптечці обов’язково повинні бути жарознижуючі та ранозагоювальні препарати.
  7. Людям, які страждають на гіпертонію або серцеві захворювання, обов’язково необхідно брати із собою свої ліки.
  8. Після прибуття в спекотну країну, не поривайтеся одразу ж засмагати. Сонячні ванни повинні бути нетривалими і дозованими, на відкриту шкіру обов’язково наносьте сонцезахисні засоби (бо наша шкіра незвична до настільки інтенсивного випромінювання) і завжди майте при собі пляшку з водою для пиття.
  9. Протягом перших днів бажано утриматися від алкоголю і зовсім уже екзотичної їжі.
  10. Для боротьби із безсонням, штучно охолоджуйте своє тіло і голову, обтираючись вологим рушником і роблячи прохолодні компреси.

Ці поради можуть здатися занадто простими і навіть банальними. Особливо для бувалих мандрівників. Але, як було дано і правильно сказано, «все геніальне — просто». А дотримання рекомендацій медиків зробить відпочинок дійсно приємним і незабутнім.
 



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
9 грудня 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації