Вхід | Реєстрація

Відпустка матері-одиначки та документи, які підтверджують, що батько не бере участі у вихованні дитини

Провідний спеціаліст Кобеляцького ра­йон­ного управління юстиції Анна Дзюба відповідає на запитання, які жінки задали на сайті «ЕХО з регіону»: Доброго дня! Маю двох дітей до 15 років, один з них дитина-інвалід. Мені дають тільки 10 днів додаткової відпустки. Маю я право на 17 календарних днів? Ірина Андрущенко Відповідно до статті 19 Закону України «Про відпустки», жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка. У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» від 19.05.2009, порядок визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки дещо змінився, з 01.01.2010 року вказана відпустка надається тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України). За наявності кількох підстав для надання вищезазначеної відпустки — загальна тривалість її не повинна перевищувати 17 календарних днів. Відмічаємо, що раніше, до введення в дію вищезгаданого закону, Ви мали право на 14 днів (з 2003 до 2010 року) такої відпустки, так як маєте двох дітей до 15 років та дитину-інваліда. Тому, якщо, працюючи на даному підприємстві, Ви і в попередні роки не отримували повністю додаткової відпустки, то маєте право отримати ненадані дні за кожен попередній рік. Отже, відповідаючи на Ваше питання, відмічаємо, що Ви маєте право на додаткову відпустку тривалістю 17 календарних днів, так як у Вашому випадку наявні дві підстави: маєте двох дітей до 15 років, один з яких — дитина-інвалід. Скажіть, будь-ласка, конкретно, які документи підтверджують, що батько не бере участі у вихованні дитини (я розлучена, проживаю з дитиною сама) і хто такі документи повинен мені дати. Прохаю чіткої відповіді: які документи і що там повинно бути написано. Світлана Іванова Видачею документів щодо участі батька дитини у її вихованні займаються органи опіки та піклування. Для отримання рішення органу опіки та піклування про те, що батько не бере участі у вихованні дитини, Вам потрібно звернутися до цих органів, які відповідно п. 1.3. Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сімї та молоді, Міносвіти, Мінохорони здоров’я України і Мінпраці та соціальної політики України від 26.05.1999 № 34/166/131/88 діють при виконавчих комітетах міської, районної у місті, сільської, селищної рад і подати наступні документи: заяву довільної форми, в якій зазначити дату укладення, розірвання шлюбу, дату народження дитини, детально описати стосунки між батьком та дитиною: де проживає батько, як часто він спілкується з дитиною, тобто, які форми виховання застосовує батько до власної дитини; копію свідоцтва про народження дитини; копію свідоцтва про розірвання шлюбу. Відмічаємо, що законодавством не передбачено конкретно встановленого переліку документів, які б визначали участь батька у вихованні дитини, усі обставини повинні бути описані в заяві матері, і вже орган опіки буде визначати, чи дійсно батько не бере участі у вихованні дитини, крім того, представники установи мають право опитати саму дитину, якщо їй виповнилося 10 років.
6 травня 2011 | Категорія: Юридична консультація

1. Олена / 22 вересня 2014, 19:22
Добрий день!Скажіть будь-ласка,як що моїй дитині в січні місяці 2015 року буде вже 14 років, я зможу використити додаткову дитячу відпустку літом разом з черговою відпусткою за 2015рік?
2. Кирило / 22 вересня 2014, 19:49
А я можу забрати дитину у першої та другої дружини щоб вони мені платили аляменти.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації