Реєстрація народження дитини проводиться державним органом реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, власного імені та по батькові.
Реєстрація народження проводиться за усною чи письмовою заявою батьків дитини чи одного з них, а в разі хвороби, смерті батьків або з інших причин неможливості для них зареєструвати народження — за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває. Заяву про реєстрацію народження батьки зобов'язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини. В разі порушення батьками терміну реєстрації народження дитини без поважної причини складається протокол про адміністративне порушення.
Одночасно з заявою про реєстрацію народження подаються: медичне свідоцтво про народження дитини, паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них). Якщо документ, що посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред'явлений, то орган реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в реєстрації народження дитини. Відомості про другого з батьків у цьому разі зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб. Паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, пред'являється у разі, якщо реєстрація народження проводиться не батьками, а іншою особою. Додається документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини, заява батька про визнання батьківства). Якщо свідоцтво про шлюб відсутнє, то підтвердженням може бути відмітка про його реєстрацію в паспортах батьків.
Якщо батьки мають спільне прізвище, то це прізвище присвоюється дитині. При різних прізвищах за письмовою згодою батьків дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.
Власне ім'я дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина народжена жінкою, яка не перебуває в шлюбі та немає заяви про визнання батьківства, визначається матір'ю дитини. При реєстрації народження іншою особою власне ім'я дитини присвоюється за її вказівкою.
По батькові дитині присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне власне ім'я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них на вибір батьків. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі. По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває в шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, визначається за власним іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.
На підставі складеного актового запису про народження видається свідоцтво про народження і довідка за встановленою формою для отримання відповідної допомоги згідно з чинним законодавством. Якщо проводилась реєстрація народження дитини у жінки, яка не перебуває в шлюбі та відсутня заява про визнання батьківства, то ще додатково видається довідка за встановленою формою для одержання допомоги в органах соціального захисту населення.
На прохання батьків громадян України до їх паспортів або паспортних документів державні органи РАЦС вносять відомості про дітей: їх прізвище, власне ім'я, по батькові, число, місяць і рік народження.
Заступник начальника Кобеляцького РУЮ, начальник відділу РАЦС Ірина Бутко
У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!
Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.
Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації