- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Нова квітка: як допомогти рослині адаптуватися
Майже кожен квітникар стикався з проблемою, коли кімнатна квітка, нещодавно куплена в магазині, не виправдовувала очікувань або зовсім гинула. Причина, зазвичай, пов’язана з помилками в догляді, а не з поганою якістю рослини. Важливо організувати правильну адаптацію зеленому «новоселу», тоді він успішно приживеться на новому місці.
Пересадка в постійний ґрунт
Екстрена пересадка кімнатної рослини проводиться, тільки якщо ґрунт запліснявів або горщик малий для неї. У інших випадках рекомендується почекати 2–3 тижні — за цей час квітка звикне до нових умов життя.
Що ж до ґрунту, то краще віддавати перевагу спеціальному субстрату для конкретного виду рослин. Універсальний ґрунт підійде тільки для невимогливих у догляді квітів.
При пересаджуванні важливо ретельно оглядати кореневу систему. Якщо вона добре розвинена і виглядає здоровою, то відразу після проведених робіт рослину поливають. Якщо ж коріння мало або на ньому виявлені ознаки гниття, то полив відкладають на кілька днів.
Занадто яскраве освітлення
Для безболісного звикання до нового середовища проживання необхідно забезпечити рослині правильне освітлення. Краще не ставити нову квітку відразу на постійне місце. Приглушене світло і помірна кімнатна температура (не вище 18–20 С) будуть найбільш оптимальними умовами. Важливо враховувати, що для будь-якої квітки шкідливе попадання прямих сонячних променів.
Краще заздалегідь ознайомитися з перевагами конкретної рослини і відповідно до них вибрати мінімально допустиму інтенсивність освітлення. Якщо кімнатна квітка потребує яскравого сонця, то спочатку її розміщують там, де весь день є м’яке, розсіяне світло. Якщо ж культура однаково добре себе відчуває на сонці і в півтіні, то на час адаптації її ставлять у півтінь. Тіньовитривалих новачків кілька тижнів тримають у напівтемряві.
Рання підгодівля
Після проведення пересадки квітникарі зазвичай хочуть допомогти рослині швидше оговтатися і звикнути до нового місця проживання, для чого починають вносити різні підгодівлі. Робити цього не варто, оскільки можна тільки нашкодити.
Підгодовувати пересаджену квітку починають через 30–45 днів і тільки після того, як вона продемонструє перші ознаки успішного вкорінення: повинні з’явитися нові листочки, паростки та пагони.
Рясний полив
Перш ніж приступити до поливу, слід звернути увагу на стан нової кімнатної рослини. Пам’ятайте корисне правило: краще не долити, ніж перелити. Квіти частіше гинуть від надлишку вологи, ніж від її нестачі, тому важливо не перестаратися.
Також слід врахувати розташування вікон у будинку. Якщо квіти стоять на підвіконні з південного боку, де сонячно і жарко, то поливати їх доведеться рясно і часто. Північна сторона передбачає менш інтенсивне зволоження.
Деякі види кімнатних рослин мають потребу в регулярному обприскуванні. Вимогу важливо дотримуватися. Це допоможе правильному розвитку квітів, заодно в кімнаті буде зволожене повітря, що дуже корисно для здоров’я. Але не рекомендується зрошувати рослини в денний час. Промені сонця, які проходять через краплі води, як через крихітні лінзи, можуть обпалити листя. Оптимальний час для поливу та обприскування — ранок або вечір.
Намагайтеся правильно доглядати за новими домашніми рослинами та створюйте сприятливі умови для їх адаптації, тоді всі куплені квіти будуть радувати вас природною красою і пишним цвітінням.
Розміщення поряд з іншими квітами
У перші дні будь-яку нову кімнатну рослину розміщують на відстані декількох метрів від інших домашніх зелених насаджень. Ідеальний варіант — окреме приміщення. Якщо рослин багато, а вільного місця мало, то карантинну квітку можна відгородити фанерою, картоном або папками.
Важливо провести ретельний огляд купленої квітки на предмет шкідників і захворювань. Краще для цього використовувати лупу. Навіть якщо не виявлено видимих уражень, то все одно рекомендується два тижні потримати нову рослину в ізоляції. Якщо за цей час виявиться щось підозріле, то квітку слід обробити слабким розчином перманганату калію або зеленим милом, що продається у квітковому магазині. Лікування повторюють 4–5 разів з проміжками в 3–5 днів.