Вхід | Реєстрація

Використання арматури

Арматура – вид сортового (довгомірного) прокату, важливий конструкційний матеріал для будівництва, від правильного вибору якого залежить якість всієї споруди, її надійність і довговічність.

Арматуру виробляють гарячим прокатуванням або «холодним» способом (волочінням) як із вуглецевих, так і з якісних низьколегованих марок сталі. У першому технологічному випадку на виході отримують стрижні, у другому – мотки. Серед переваг прокатування – мінімальне споживання енергії за рахунок мінімізації тертя.

Що стосується волочіння, то таким чином виготовляються гладкі прутки діаметром до 6 мм. Заготовки послідовно протягуються крізь фільтри заданого діаметру, а далі йде хімічна й термічна обробка.

 

Класифікація та сортамент арматури

Сталева арматура поділяється на низку класів: А-I (А240), А -II (А300), А-III (А400), А-IV (А600), А-V (А800), А-VI (А1000). Критерії диференціації – призначення, орієнтація в конструкції, умови використання, вихідний матеріал, а крім того – перетин і габарити. Так, за призначенням арматура є:

  • робоча (для вузлів, на які припадає основне навантаження),
  • конструктивна (для армування),
  • монтажна (з'єднує два попередніх типи в каркасні конструкції),
  • анкерна (з неї роблять закладні деталі).

 

За орієнтацією в конструкції арматура буває поперечна і поздовжня, за умовами використання – напружена та ненапружена. Арматура класу А-I має гладку поверхню, інші класи виробляються з періодичним профілем (рифлена продукція).

Для гладкої арматури стандарти вказують діаметр від 6 до 80 мм, площу перетину від 0,28 до 50,27 см2. Для продукції з періодичним профілем діаметр становить від 4 до 40 мм, площа перетину – від 0,12 до 12,57 см2. Найбільш затребувані на ринку діаметри – 10 мм (так звана «арматура 10») , 12 мм ( «арматура 12»), 14, 16 мм.

Виділимо основні види арматури за деякими базовими ознаками:

  • за способом виробництва вона буває стрижнева, дротова, канатна;
  • за профілем – кругла, гладка (клас А-1), періодична (клас А -III);
  • за принципом застосування – напружена або ненапружена;
  • за способом установки – зварна, в‘язана.

 

Застосування арматури

Один із ключових напрямків використання арматури – виробництво залізобетонних виробів, на які розподіляється навантаження в різних конструкціях. При цьому будівельна арматура заливається бетоном і формує каркас. У мостобудуванні арматура також забезпечує армування споруди металом і, відповідно, її стійкість.

Арматура залізобетонних конструкцій залежно від типу застосування розподіляється на 1) робочу, яка приймає на себе переважно розтягувальні навантаження; 2) розподільчу – для розподілу навантажень робочої арматури, для закріплення стрижнів у каркасі та забезпечення їхньої спільної роботи, а також для компенсації поперечних зусиль і попередження появи в бетоні косих тріщин (хомути); 3) монтажну, для фіксації проектної позиції окремих стрижнів у межах каркасів.

Не менша відповідальність лягає на арматурний прокат і при і зготовленіі і анкерних систем кріплення гірничих виробок , де він виконує роль базового каркаса основних конструкцій.

 

Як правильно купити арматуру

В Україні якісну арматуру можна придбати або безпосередньо у виробників, або у їхніх авторизованих дилерів, які здатні запропонувати суттєві знижки та інші бонуси, а також оперативно реагувати на запити замовників і на ринкову кон'юнктуру.

Такі компанії виконують продаж арматури в будь-якому необхідному обсязі та на привабливих умовах, включно з терміновою доставкою. Крім того, вони пропонують розгалужений сортамент і зазвичай мають достатні складські запаси.

Розміщено на правах реклами
17 лютого 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації