Чинники, від яких залежить повноцінна робота нирок
Останні кілька місяців всі засоби масової інформації активно розповідають про страшний недуг під назвою корона вірус, що виник у китайській провінції Хубей. Щодня в новин оприлюднюють нові факти зараження вірусом. Хвороба активно розповсюджується континентами і вражає жителів нових і нових держав. Наразі медики стверджують, що корона вірус не зафіксований лише в Антарктиді.
Уряд нашої держави вживає заходів із запобігання поширенню вірусу серед українців. Для цього поширюється інформація щодо профілактики боротьби із китайською недугою, придбані експрес тести, з’явився санітарний вертоліт, який евакуюватиме заражених.
Що ж, будемо сподіватися, що імунітет українців вистоїть проти цього вірусу. І від світових перейдемо до проблем всеукраїнського масштабу. Бо, як виявляється, наші громадяни мають проблеми зі здоров’ям і без корона вірусів.
Друга неділя березня названа світовим днем нирки. Тому не зайвий буде вчергове нагадати елементарні правила, що допоможуть вберегти цей орган здоровим.
Пийте воду і гуляйте на свіжому повітрі
Фахівці Міністерства охорони здоров’я наголошують, що нормальна робота нирок залежить від чотирьох складових: скільки рідини протягом доби вживає людина, який її артеріальний тиск, що вона споживає в раціон, чи має шкідливі звички та наскільки активна в житті. При відчутті дискомфорту та перших же симптомах лікарі радять приймати канефрон від нирок та пройти огляд у вузького спеціаліста.
Згідно медичних висновків, нирки добре працюють, коли організм постійно отримує воду. Тому потрібно пити рідину упродовж всього дня. При цьому її кількість — питання індивідуальне, оскільки все залежить від віку, ваги, фізичних навантажень людини і пори року. Головне — не обмежувати себе, щойно з’явилася спрага, одразу випити води. У середньому дорослій людині знадобиться 3 літри рідини. Та фахівці підкреслюють, що важливо вживати чисту воду, а не солодкі й газовані напої і соки.
Нормальна робота нирок напряму залежить від артеріального тиску. Якщо він підвищений, орган постійно знаходиться в небезпеці. Людям, які відносяться до групи ризику, слід обстежуватися у лікаря, інакше дискомфорт може перерости у хворобу.
Шкідливі звички безпосередньо шкодять роботі нирок. Особливо небезпечним являється куріння. Нікотин та домішки, що містяться в цигарках, зменшують приплив крові до нирок.
Здорова і корисна їжа, без солі й спецій, — це панацея для нирок. Як і фізичні вправи. Не потрібно підіймати у спортивному залі 100-кілограмову штангу чи присідати з нею, вистачить годинної пішої прогулянки на свіжому повітрі.
Дотримуйтесь простих порад і ваші нирки віддячать безвідмовною роботою.