- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Мийте руки правильно
Фахівці з Центрів із контролю і профілактики захворювань США стверджують: щоб позбутися від хвороботворних мікроорганізмів, руки потрібно мити мінімум протягом 20 секунд, ретельно їх при цьому намилюючи. Для того, щоб відміряти цей час, вчені навіть пропонують виконати пісеньку «З днем народження тебе!»: якщо робити це приблизно в тому ж темпі, що Френк Сінатра або Мерилін Монро, миття рук увінчається успіхом.
Що стосується температури води для миття рук, тут думки фахівців розходяться. Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів рекомендує використовувати воду, температура якої становить мінімум 38 °C, окремі фахівці наполягають на 60 °C.
Існує єдине дослідження, автори якого проаналізували еволюцію «стандартів чистоти» з 1938 по 2002 рік, а також досліджували, наскільки ефективно вода різної температури (від 4,4 °C до 48,9 °C очищає шкіру від мікроорганізмів).
Провідний автор роботи Беррі Майклз стверджує, що температура води, рекомендована різними організаціями, варіювалася дуже сильно, максимальне значення описувалося виразом «настільки гаряча, наскільки зможете витерпіти». Учений вважає, що так ризикувати станом здоров'я власної шкіри не варто — на його думку, температура в 60 °C уже може зробити миття рук настільки некомфортним, що людина і зовсім відмовиться від нього. Як оптимальну Майклз називає діапазон 20–40,5 °C — така вода і від бактерій позбавить, і шкірі не зашкодить.
У статті наводиться і аналіз ефективності миючих засобів різних типів. Дослідники запевняють, що всі чотири типи активних інгредієнтів, які найчастіше зустрічаються, (хлорксіленол, йодофори, амонієві сполуки і триклозан) однаково ефективні, так що вибирати мило можна, виходячи з індивідуальних переваг.
Паперові рушники — найбезпечніші
Якщо питанням про те, як мити руки, люди все ж іноді задаються, то проблема висушування рук перед нами зазвичай не стоїть взагалі: існують електричні сушарки різних типів, паперові і тканинні рушники… Багато хто з нас і зовсім не витирають руки після миття — все одно за кілька хвилин висохнуть самі.
Дослідники проаналізували, які способи сушіння рук можуть звести нанівець усі зусилля із їх очищення від мікроорганізмів. У експерименті брали участь 14 осіб, які користувалися електричними сушарками двох типів (перша посилала на руки тепле повітря, яке випаровує воду, друга «здувала» зі шкіри краплі води потужними потоками повітря), а також рушниками.
Учені заміряли кількість бактерій на шкірі рук до і після їх висушування. З'ясувалося, що найбезпечнішим способом висушити руки є паперові рушники (тканинні «збирають» бактерії на собі), а ось електричні сушарки сприяють поширенню бактерій, що залишилися на руках, на велику площу шкіри.
Якщо руки під час сушіння під потоками повітря стикаються, або людина тре одну долоню об іншу, це ще більше підвищує ступінь забрудненості.
Миття рук підвищує оптимізм
Мити руки можна не тільки для того, щоб позбутися від бактерій, — ще одна дослідницька група з'ясувала, що ця процедура надає людині оптимізм. У експерименті брали участь 98 осіб. Їм пропонувалося вирішити задачу, яка за визначенням була нерозв'язною. Після того, як час, відведений на виконання завдання, минав, одну групу піддослідних вчені просили помити руки, а другу — ні, а потім всі учасники досліду повідомляли дослідникам про свої почуття від невдачі і про те, чи налаштовані вони на подальші спроби пошуку відповіді на задачу.
Виявилося, що люди, які мили руки, не так сильно переживали з приводу провалу і були вельми оптимістично налаштовані на подальшу роботу. Однак, коли справа доходила до безпосередніх дій, вони показували найгірший результат: швидше здавалися, працювали менш активно. Учасники, які руки не мили, не надто прагнули продовжувати роботу, але, коли все ж приймалися за неї, демонстрували більші успіхи.
Автори дослідження стверджують: фізичне очищення шкіри рук дійсно може сприйматися людиною і як «очищення» психологічне — позбавлення від неприємних відчуттів, які людина відчуває після невдачі. А зникнення цього осаду заважає робити активні дії щодо поліпшення ситуації — навіщо старатися, коли все і так непогано? Тому психологи радять усім, хто хоче підвищити настрій за допомогою миття рук, робити це в кінці робочого дня, коли термінових і важливих справ уже немає.