Вхід | Реєстрація

Які пошкодження лобового скла можна відремонтувати?

Не кожне пошкоджене лобове скло потрібно замінювати. У багатьох випадках ще є можливість відремонтувати деякі невеликі осколки чи «зірочки». Але якщо звернутися до сервісу занадто пізно або пошкодження дуже сильне, то все ж необхідно буде нове скло до автомобіля купити. Врахуйте, що вітрове скло під час тривалого використання або в умовах сильного запилення поступово втрачає свою прозорість через ерозивний знос зовнішніх поверхонь.

Що характерно для пошкоджень, які можна відремонтувати?

Це пошкодження, які найчастіше спричинені ударом каміння об скло. Невеличкий слід може призвести до повного розбиття скла в будь-який час, часто – в найменший очікуваний момент.

Для виконання ремонту пошкодження повинні відповідати певним критеріям:

  • загальний розмір пошкодження не може бути понад 20 мм (розмір маленької монети);
  • відстань пошкодження від краю скла понад 10 см;
  • відстань між багатьма пошкодженнями на склі понад 10 см.

Якщо під час руху вийде тріщина, безпека водія та пасажирів може бути серйозно порушена. Вітрове скло здатне забезпечувати до 30% конструктивної міцності транспортного засобу. А робота подушки безпеки у пасажира залежить від стану вітрового скла, яке забезпечує підтримку під час відкривання.

Якщо відновити пошкодження, це зробить лобове скло настільки ж міцним, як і до цього. Важливо відремонтувати скло якомога швидше після того, як виникне тріщина. Пошкоджене місце заповнюється домішками, які роз’їдають скло та можуть вплинути на якість ремонту. Під час опадів або взимку разом зі снігом до тріщини потрапляє вода з мінералами та пилом.

 

Які можуть бути тріщини на автосклі?

Тріщини автомобільних вікон поділяються на:

а) поздовжні (трапляються набагато рідше, але значно небезпечніші);

б) точкові (виникають частіше, ніж поздовжні, їхній ремонт є більш ефективним).

 

Коли варто замінити скло на нове?

Ви не можете виправити тріщини, спричинені:

  • несправним склеюванням скла;
  • напругою на кузові після його ремонту;
  • великими тріщинами від ударів різних предметів.

Лобове скло не слід ремонтувати, якщо пошкодження – безпосередньо в полі зору водія, воно довше 50 мм, якщо діаметр його периметра перевищує 5 мм, а волога та бруд проникли глибоко в конструкцію лобового скла.

 

Як відбувається ремонт лобового скла?

Тріщину на склі видно тому, що повітря в ній має інший показник заломлення, ніж скло. Звідси чорний край тріщини. Якість ремонту залежить від витягу повітря з тріщин. Ремонт полягає у розміщенні смоли на місці повітря, що витягується із зазорів.

Для ремонту використовується препарат, який твердішає під впливом ультрафіолетових променів. Такий клей стає прозорим після затвердіння. Завдяки тому, що він також має показник заломлення, який ідентичний склу, – ремонт невидимий. Ви також можете відремонтувати довгі тріщини за умови, що вони поодинокі – і їхній початок чи кінець не доходить до краю скла.

Зауважте, що ремонт вітрового скла рідко проходить безслідно. На місці введення смоли завжди буде невелика відмітка, а також мало помітних плям у вигляді тонких темних ліній, до яких смола не дійшла. Ремонт одноразовий: якщо він зроблений погано, то залишається тільки замінювати скло на нове.

Однак правильна реалізація та використання високоякісних препаратів дають гарантію. Тріщина не повинна повторюватися знову, мимовільно. Перевага виправлення незначних пошкоджень лобового скла полягає в тому, що машина готова їхати одразу після її завершення.

Розміщено на правах реклами
20 березня 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації