- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Щоб суниця була здоровою
Ранньою весною робіт на суничній грядці стає більше. У першу чергу потрібно звільнити рослину від листя, що засохло, і провести дезинфекцію.
Суниця садова є беззаперечним світовим лідером за всіма показниками. Під ягодою №1 зайнято найбільше площ, у неї найбільший загальний урожай, зрештою, людство її найбільше споживає. Водночас і роботи біля цієї рослини найбільше. Смородина, малина і навіть лохина потребують при їх вирощуванні значно менше зусиль і часу, необхідних для нормального догляду. А ось суниця… Та що там говорити, якщо одних лише хвороб у суниці садової близько шести десятків. А ще її в обов’язковому порядку потрібно поливати, прополювати і навіть «стригти» кілька разів за сезон. Та ще й дотримуватися сівозміни і оновлювати плантацію, викидаючи старі рослини, кожні три-чотири роки. Не дивно, що професіонали вважають суницю однією з найскладніших для ведення бізнесу культур.
Та не дивлячись на всі проблеми і труднощі, що виникають у процесі вирощування суниці садової або полуниці, як ще називають цю ягоду, люди її садять, вирощують і їдять. Тому що це дійсно смачно і корисно.
Нижче ми розповімо про кілька обов’язкових агротехнічних прийомів, котрі потрібно провести навесні для того, щоб ягода №1 порадувала вас урожаєм.
Та для початку — коротеньке роз’яснення з приводу вибору оптимальних строків для посадки суниці садової. Оптимальними строками вважається період із кінця липня до кінця серпня. Чому? Та тому, що висаджена саме в цей період суниця встигає максимально розвинутися, закласти плодові бруньки в повному обсязі і вже наступного року дати повноцінний урожай. Виключення — розсада-фріго. На багатьох потужних високотехнологічних плантаціях таку розсаду садять навесні, збирають урожай, а потім повністю видаляють рослини. І так — з року в рік.
Безумовно, любителі такого не робитимуть. Як і не садитимуть суницю в літню спеку. Тому їм краще висаджувати свої рослини хоча б у вересні. У такому разі вони отримають урожай у наступному році, хоча й далекий від максимально можливого.
Якщо говорити про весняну посадку, то «по книжці», тобто згідно з агротехнікою, квіти на таких рослинах необхідно повністю видаляти. Якщо цього не зробити, то віддавши урожай одразу, рослина не розвинеться так, як потрібно, і в подальшому ніколи не родитиме по максимуму.
Негайно видаліть сухе листя і обробіть суницю міддю
Що потрібно зробити в березні на суничній грядці? Передусім, не гаючи часу, видалити по максимуму все сухе і пошкоджене листя, разом із залишками вусів. Адже саме на ньому зимують грибки та бактерії, які з настанням тепла оживуть і почнуть «їсти» рослину. А в 2020 році цей агротехнічний прийом набуває особливої важливості. Адже через аномально теплу зиму всі оці інфекції розвивалися навіть у грудні і лютому. Тому можете не сумніватися, «болячок» на вашій суниці більше, аніж достатньо. До речі, жителі Царичанського району. Котрі спеціалізуються на вирощування суниці для продажу, вже давно «постригли» свої грядки. Видалене листя та інші рослинні рештки потрібно спалити або закомпостувати.
Після «стрижки» суницю необхідно обробити засобами захисту рослин. Для цього є достатня кількість препаратів. Та навесні найбільш ефективними, з точки зору витрачених коштів і дієвості, є лише мідьвмісні препарати. У дрібній розфасовці продаються — Медян Екстра, Гарт, Купроксат, Чемпіон.
Для любителів так званого органічного землеробства підкреслюю — біологічні препарати при ранньовесняних температурах повітря і ґрунту просто не працюють, а шкодочинні грибки і бактерії — так. Обробку мідьвмісними препаратами краще провести двічі, повторивши її через 7–8 днів.
Про подальший догляд за суницею читайте у наступних номерах «ЕХО».