Добірка книг, які гарантовано розвеселять читача
Зранку в метро або трамваї так важко зустріти усміхнену людину! Життя іноді видається зовсім знебарвленим та сумним, що ж робити в такі моменти? Правильно, потрібну знайти правильну книгу, веселу книгу, яка своїм легким гумором розбавить сірість буднів та, можливо, надихне на створення чогось нового!
Однією з найсмішніших книг по справедливості визнано класику англійської літератури – «Троє у човні» Джерома К. Джерома. Це легка та чарівна історія про пригоди трьох друзів (звісно, не враховуючи собаки), приправлена особливим англійським гумором та неперевершеними цитатами, які вже давно розлетілися по світу. Тож якщо ви все ще не читали цього чудового шедевру, обов’язково зверніть на нього увагу. А якщо читали, насолодіться ще раз. Бо, як показує практика, Джерома К. Джерома забагато не буває!
А якщо ви шукаєте спокійну книгу з гарним гумором і любите книжки (а як же їх можна не любити?!), то «Щоденник книгаря» Шона Байзелла – це саме те, що вам потрібно. Тут описується рік із життя букіністичної лавки в Шотландії. Причому описується з гумором і неповторним відношенням до книг та клієнтів. І все це насправді, з особистого досвіду автора – Шона Байзелла, який таким чином зізнається нам у своїй любові до книг та людей. «Щоденник книгаря» – одна з тих комфортних історій з домашньою атмосферою, до яких хочеться повертатися знов і знов.
А яку кращу книгу комедію ви згадаєте з дитинства? Однією з найкращих, безперечно, є «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка – неповторні пригоди двох друзів з Васюківки, які намагаються прославитися на весь світ… І обирають доволі нестандартні способи. До речі, цю книгу не лише перекладено багатьма мовами світу, а ще й внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей. Тому обов’язково перечитайте, коли буде нагода!
І як же не згадати в цій підбірці про «Манюню» Наріне Абґарян – одну з тих книг з гумором та легким сарказмом, яка змальовує чарівний світ дитинства в дуже ностальгічних, ненав’язливих тонах. Це прості, але дуже веселі історії про Манюню та її подругу, а ще там є батьки, друзі батьків та неповторна Ба… І хоча все це відбувалося за часів Радянського союзу, приховати посмішки неможливо, адже щастя – у нашому відношенні до світу та до подій, що відбуваються навколо.
А наостанок згадаємо класичний твір української літератури – «Мисливські усмішки» Остапа Вишні, який вважається вершиною розвитку жанру «усмішки». Це прості розповіді від першої особи, власні спостереження автора, який любив їздити з друзями у мальовничі місця для полювання. Особливістю цих маленьких оповідок є ненав’язливе послання до читачів – не губіть природу, любіть її та людей, які вас оточують.
В нашому житті завжди є час для того, щоб зупинитися, подивитися довкола: на людей, на небо і… просто посміхнутися собі. А вищезгадані книжки безсумнівно підтримають ваш настрій протягом дня, яким би сірим він не був.