- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як правильно формувати кущ огірка
Формування куща огірка — обов’язкова процедура, що впливає як на кількість, так і на якість плодів. Щоб у розпал сезону в теплиці не буйствувала суцільна зелень, а поспівали відмінні огірки, необхідно вчасно прищипувати огіркові батоги. Отже, як формувати кущ огірка?
На першому етапі на нижній частині рослини в пазухах 3–5 листків проводиться «осліплення». Видаляються всі зав’язі й пагони, які утворюються в пазухах цього листя. Це потрібно для того, щоб рослина спрямувала всі сили для формування кореневої системи, яка змогла б надалі «прокормити» всю рослину.
Потім у пазухах наступних 3–5 листків залишаємо зав’язі, бічні пагони видаляємо.
Далі відбувається все те ж саме, але крім зав’язей дозволяємо відрости й бічним пагонам, які після формування першого листа прищипуємо.
На наступному ярусі з 3–5 листків залишаємо на бічних пагонах уже 2 листочки, далі — 3, ще вище — 4.
З досягненням верхівкою верхньої крапки росту, обережно обертаємо 2 рази стебло рослини навколо несучого троса й опускаємо верхівку вниз, щоб дати трохи відрости стеблу. Десь у 1 метрі від поверхні грядки верхівку прищипуємо. Формування завершене.
У останні роки виведено безліч гібридів огірків з букетною (пучковою) зав’яззю. Тобто, у пазусі кожного листа утворюється кілька огірочків. Але щоб ця особливість виявилася повною мірою, потрібне інше формування. На початковому етапі формування таке, як описано вище. Але надалі формування ведемо виключно в одне стебло, усі бічні пагони на головному стеблі видаляємо.
А якщо надати кожній рослині велику площу живлення (як мінімум, 1,5 х1,5 м), то можна скористатися наступним способом. Кожний бічний пагін підв’язуємо окремо і розводимо їх у різні боки. Потрібно стежити за тим, щоб верхні пагони не притінювали нижні, «засліпити» в цьому випадку потрібно 6–7 нижніх пазух. Потрібно сформувати потужну кореневу систему, щоб «прокормити» таке огіркове дерево.
Тим, хто вважає для себе складними ці способи формування, слід звернути увагу на гібриди огірків з обмеженим ростом бічних пагонів (2–4 міжвузля). А є гібриди, у яких бічні пагони відсутні зовсім.