Вхід | Реєстрація

Особливості весняного перекопування городу

У будь-якій справі, навіть такій, здавалося б, простій, як перекопування ґрунту, є свої нюанси. Як копати, коли це робити і чи робити взагалі, що ще потрібно врахувати? На ці та інші питання ми зараз спробуємо відповісти.

Давайте спочатку згадаємо, для чого взагалі потрібне перекопування ґрунту? По-перше, під час цієї процедури ґрунт стає більш пухким, він насичується киснем, який, як відомо, потрібний для дихання не лише людям, але й рослинам. По-друге, після подібної обробки ґрунт легше накопичує вологу. По-третє, перекопування допомагає в боротьбі з комахами–шкідниками і бур’янами. Плюсів чимало. Однак у цій справі є й тонкощі, які необхідно врахувати, перш ніж братися за лопату.

 

Яким ґрунтам необхідне перекопування навесні

Одні дачники воліють перекопувати ґрунт на своїй ділянці восени, другі — навесні, треті — двічі на рік: восени та навесні. Не можна сказати, що хтось із них однозначно правий, а хтось робить помилку. Адже кількість перекопувань залежить від типу ґрунту на вашій ділянці. Якщо у вас легкий піщаний ґрунт, то йому достатньо одного перекопування — осіннього. Якщо ґрунт важкий, глинистий або суглинний, то для поліпшення його структури потрібно перекопувати город двічі на рік. Неокультуреним ґрунтам також не обійтися без осіннього й весняного перекопування.

 

Вдалий час для весняного перекопування ґрунту

Найкращий час — це коли ґрунт достиг, тобто досяг певного рівня вологості і температури. Щоб визначити ступінь «стиглості» ґрунту, проведіть невеликий дослід. З глибини 10 сантиметрів викопайте невелику грудку землі, стисніть її в руках і киньте на землю з висоти 1 метр. Якщо грудка залишилася цілою, ґрунт ще не готовий, не поспішайте його перекопувати. Якщо грудка розсипалася на пил, найкращий час уже втрачено. Стиглий ґрунт має розлетітися на невеликі грудочки. У цьому випадку перекопуванням слід зайнятися найближчим часом.

 

Які добрива вносити навесні під час перекопування ґрунту

Перед весняним перекопуванням ґрунту поверхнею ділянки треба розкидати добрива. Чого саме потребує город у цей час?

Під час внесення добрив керуйтеся простим правилом: восени потрібно додавати ті елементи, які розчиняються дуже повільно і лише через якийсь час можуть засвоїтися рослинами, а навесні — ті, що стають доступними для городніх культур за короткий проміжок часу. З цієї причини під час осіннього перекопування слід вносити мінеральні й органічні добрива з великою кількістю фосфору та калію, а навесні — такі, у яких переважає азот. Ще одна причина, з якої потрібно додавати азот навесні, — він легко вимивається з ґрунту. Якщо ви додасте його восени, до початку весни  азоту в ґрунті вже не буде.

Якщо ґрунт на вашій ділянці кислий, то разом з добривами під час весняного перекопування внесіть необхідну кількість доломітового борошна, яке допоможе знизити рівень кислотності.

 

Чим можна замінити перекопування ґрунту навесні

Якщо ви перекопували ділянку восени, то навесні для деяких типів ґрунтів можна обмежитися лише боронуванням або розпушуванням. За такої обробки ґрунтова кірка, що утворилася на поверхні після зими, руйнується. Завдяки цьому поліпшується доступ повітря, який необхідний і рослинам, і ґрунтовій мікрофлорі. Це особливо актуально на тих ділянках, де переважають піщані ґрунти або ґрунтові води залягають далеко від поверхні, тому що там волога випаровується досить швидко.

Також після боронування і розпушування поверхня ґрунту стає більш рівною, тому насіння сходить приблизно в один час і достигає одночасно. Крім того, подібна обробка допомагає знищити сходи бур’янів.

 

Як правильно перекопувати ґрунт навесні

Тепер перейдемо безпосередньо до перекопування. Тут також існує кілька нюансів:

  • під час весняного перекопування ґрунт потрібно копати неглибоко, лише на пів багнета лопати. Завдяки цьому органічні добрива, які були внесені восени, залишаться у землі;
  • перекопування з перевертанням шару землі вже тривалий час викликає суперечки між городниками. Найголовніший аргумент супротивників такої процедури — під час перекидання землі нижні шари разом з усією ґрунтовою мікрофлорою опиняються зверху, а верхні, навпаки, потрапляють униз. І усі мікроорганізми, які поліпшували склад і структуру ґрунту, відразу гинуть, потрапивши у невідповідні умови для їх життєдіяльності.

У результаті цього ґрунт припиняє «працювати». Для того, щоб усе повернулося в попередній стан, потрібно чимало часу. Таким чином, якщо у вас піщаний ґрунт, то перекопування краще проводити без перевертання шару землі. Багато дачників тепер для цієї мети використовують не лопату, а вила. Опускаєте вила в землю, відхиляєте на 30-40°, повертаєте в початкове положення і переставляєте убік. І знову все повторюєте. Після такого «перекопування» ґрунт буде розпушеним, але при цьому всі корисні ґрунтові жителі залишаться на своїх місцях.

Після посіву насіння розпушений ґрунт необхідно ущільнити. Завдяки цьому проросле насіння почне краще зростати, а волога з нижніх шарів ґрунту менше випаровуватиметься.

7 квітня 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації