- микола козак
23 лютого, 14:03
На тему: Чому хворим доводиться здавати аналізи за гроші? - микола козак
22 лютого, 09:24
На тему: Кобеляцька міськрада планує зайнятися собаками - samusrich
19 лютого, 18:18
На тему: Риба на зимівлі: де заборонено рибалити - samusrich
19 лютого, 18:17
На тему: Глобинський горе-рибалка «підзаробив» на кримінальну відповідальність - samusrich
19 лютого, 18:17
На тему: Біля села Світлогірське рибалка провалився під кригу
Що робити у квітні в саду та на городі
Сприятливий час для обрізки дерев і кущів — коли на вулиці вже досить тепло (температура +3 °C та вище), але дерева ще перебувають у стані спокою. Тому потрібно встигнути закінчити обрізку до пробудження бруньок.
Зараз, коли ще немає листя, можна досить легко виявити на тонких гілочках колечка, що начебто складаються з безлічі щільно підігнаних одне до одного малюсіньких «барил». Потім з них вийдуть гусениці кільчастого шовкопряда і залишать від листя тільки центральні жилки. Прибрати такі колечка важко, необхідно вирізати ушкоджені гілки.
Велику небезпеку несуть і гілки, що засихають, або вже сухі гілки в кроні. Не важливо, через що вони засохли, від морозу, хвороби чи шкідників. Головне, що вони стали прекрасним середовищем для патогенних мікроорганізмів. Запах кори і деревини, що розкладається, досить привабливий для короїдів, червиць та інших шкідників, личинки яких харчуються усередині гілок. Без коливань і жалю пускайте в хід секатор і вирізайте такі гілки.
Важливо також надати кроні потрібну форму: прибравши ушкоджені шкідниками гілки та вирізавши старі й сухі, ви тим самим дасте розвиватися більш молодим. При цьому обрізку починають у дерев більш старшого плодоносного віку, тому що плодові бруньки пробуджуються значно раніше, ніж листові. Обрізку яблунь починайте в першу чергу, вони менше ушкоджуються морозами у випадку повернення холодів. Сливу й вишню обрізають пізніше, аж до початку цвітіння.
Молоді дерева краще обрізати щорічно, оскільки в них складається основна крона. Коли приріст слабшає і великих змін у розмірах гілок не відбувається, обрізку можна проводити раз на 2–3 роки.
Полікуйте дерева, ушкоджені гризунами. Незначні поверхневі ушкодження, які не доходять до деревини, замажте садовим варом і закрийте темною плівкою. Обов’язково приберіть з гілок торішні плоди, щоб вони не стали розсадником інфекції.
Якщо в саду ґрунт остаточно підсохнув, уважно огляньте стовбури. Відсталу кору зіскребіть металевою щіткою на підстилку і спаліть. Рани зачистіть до здорової деревини, обробіть розчином мідного купоросу (20–30 г на 1 л води), замажте садовим варом. При необхідності обновіть побілку. Скопайте ґрунт по радіусу від стовбура рослин, щоб не ушкодити корені.
Не баріться з очищенням грядок і розпушуванням багаторічних культур. Установіть плівкові вкриття на грядки з багаторічними овочевими рослинами — це значно прискорить ріст зелені. Прорихліть сходи озимого часнику. На кущах суниці зріжте старі, хворі листочки та спаліть їх. А при підживленні суниці враховуйте, що надлишок азоту на початку вегетації може викликати в неї бурхливий ріст листя на шкоду ягодам. Якщо ж у суниці після зими оголилася коренева система, підсипте землі.