Вхід | Реєстрація

І час краде, і здоров’я псує...

Наскільки шкідливий є телевізор та як позбутися залежності від нього ? Соціологи кажуть, що найбільше вільного часу люди проводять перед екранами телевізорів. Хтось вмикає «ящик» відразу після того, як прокидається, і виконує хатню роботу, переглядаючи телесеріали, хтось — повернувшись з роботи, і засинає під політичні ток-шоу.

«Ящик» «вбиває» людський інтелект...

Вчені дослідили, що телевізор відбирає у людей потребу шукати «розваг» для мозку, які в кожного закладені від природи: читати, малювати, конструювати, щось вивчати, ходити у театри, музеї. Пасивність спричиняє атрофування й деградацію мозкової тканини. І річ не лише в тому, що від цього страждає інтелект, загальний розвиток людини, а й у тому, що мозкові клітини починають старіти й відмирати. Адже без навантажень організм починає у значно меншій кількості постачати їх кров’ю, в якій є поживні речовини й кисень. Унаслідок цього в людини погіршується пам’ять, розвивається склероз, а також хвороби різних органів і систем, які безпосередньо пов’язані з головним мозком. Під час перегляду телепередач людина здебільшого перебуває в одній позі. Це спричинює атрофію м’язів і суглобів. Без постійного фізичного напруження зв’язок із нервовою системою слабшає, і вони погано реагують на ЇЇ імпульси й команди. У разі лежання на дивані перед телевізором значно пришвидшується розвиток серцево-судинних паталогій, артриту, артрозу, остеохондрозу та інших захворювань. Австралійські дослідники довели, що молоді люди, які проводять біля телевізора багато часу, ризикують прожити менше. Проблема полягає в тому, що напружена увага, яка приділяється екрану, негативним чином позначається на серці. Порівняно з тими, хто дивиться телевізор не більш як дві години на день, серіаломани на 80% більше ризикують померти від серцево-судинних захворювань. Загалом же ризик смерті від різних причин зростає на 46%.

… І впливає на інтимне життя

Дослідження італійських сексологів свідчать, що «ящик» у спальні впливає на інтимне життя подружжя. Італійці, у яких в спальні немає телевізора, займаються сексом в середньому двічі на тиждень або вісім разів на місяць. Пари, що переглядають у ліжку телепрограми, віддаються радощам сексу лише чотири рази на місяць. Керівник дослідницької групи Серенела Саломоні вважає цю статистику цілком достовірною: вона опитала 523 пари. Для більшості американців телебачення визначає час, коли вони лягають спати. Такого висновку дійшли дослідники Університету Чикаго. Виявилось, що все ж таки денне світло має деякий вплив на спосіб життя людей, але телебачення найсильніше впливає на режим сну, харчування і проведення вільного часу. Чим старшою стає людина, тим більше вона дивиться телевізор.

А тим часом...

Українські діти перед телевізором проводять найбільше часу порівняно зі своїми однолітками в Європі, США та Ізраїлі. У середньому кожен юний українець щодня витрачає 3 години 42 хвилини на перегляд телепередач. Американські і британські підлітки дивляться телевізор три години, а швейцарські – дві години щодня. Такі дані оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я. Дослідники вивчали поведінку дітей віком від 11 до 15 років у 36 країнах світу. В Україні дослідження для ВООЗ проводив Український Інститут соціологічних досліджень Імені Олександра Яременка. Порада: відстань від очей до телевізора повинна бути 3-5 метрів. Усе залежить від того, наскільки якісний телевізор. Плазмові кращі для очей, ніж їх попередники. Дітям дошкільного віку телевізор можна дивитися на більше ніж півгодини на день, середніх класів – годину, старших – не більше двох годин. Якщо батьки помітили, що у дитини сльозяться очі або біля них з’явилося почервоніння, її обов’язково потрібно показати спеціалісту. Якщо хтось багато часу проводить перед екраном телевізора, треба, проявивши силу волі, переключитися на інші заняття, більш корисні. Дуже важливо, щоб діти, які прийшли зі школи, деякий час проводили на свіжому повітрі. Телевізор, якщо не дозувати інформацію, негативно впливає на їхню психіку.

Автор: Сторінку підготувала Роза ТУМАНОВА
19 січня 2012 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації