- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Як отримати ранній урожай картоплі
Якщо посадити картоплю з паростками і невеликими корінцями, то сходи з’являться раніше на два тижні.
Отримати ранню молоду картопельку — спокуса велика, тому досвідчені садівники завжди пророщують бульби перед посадкою. Адже це не лише прискорює розвиток рослин, але і підвищує врожай. Заодно пророщування дозволяє відсіяти хворі і заражені вірусами бульби: тобто з плямами і підгнивші доведеться викинути. Також потрібно відправити у вогнище бульби з ниткоподібними паростками.
Бульби на пророщуванні
Готують бульби до пророщування за 20-40 днів до посадки. Коли садити? На Півдні — як тільки дозволить погода. У середній смузі — коли ґрунт прогріється до +6...+8° С.
Бульби пророщують на світлі, вони виходять зеленими і малопривабливими для шкідників. Але в них можуть сохнути верхівки паростків. Такого немає в бульб, пророщених в тирсі темним способом.
Для пророщування беремо ящик з міцними бортами, на дно висипаємо шаром 5 см ошпарену тирсу, на неї укладаємо мостовим способом (впритул один до одного) бульби і зверху насипаємо ще шар тирси. Якщо ящик дозволяє, можна зробити ще кілька шарів. Залишається тільки тримати тирсу вологою і підтримувати температуру +14...+18° С.
Через три-чотири тижні можна приступати до посадки, розкопавши бульби з тирси, і акуратно, щоб не пошкодити паростки, висаджувати їх у ґрунт. Така картопля володіє підвищеною врожайністю, головне — треба примудритися не обламати паростки.
Картопля на розсаду
Деякі йдуть далі і вирощують розсаду картоплі. Вона має кілька переваг: урожай дозріває уже в червні, фітофтора не встигне завдати таким рослинам шкоди, урожай на 20-30 відсотків вищий. Розсаду отримують, як і пророщену картоплю, тільки висаджують її в один шар і частіше використовують землю, але все-таки тирса або торф більше підходять для цієї ролі.
Викопують її обережно — коли паростки зросли на 10-15 см над рівнем землі. Садять таку картоплю глибше, ніж зазвичай, — до 10-15 см. Обов’язково в добре прогріту землю, коли ймовірність заморозків низька.
Якщо після посадки передали прогноз із заморозками, потрібно підгорнути паростки сильніше, а після заморозків полийте рослини розчином сечовини.