- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Помилки садівників під час посадки декоративних рослин
Якщо ви садівник-початківець, то напевно не знаєте всіх тонкощів вирощування декоративних культур. Про багато рослин не можна сказати: «посадив і забув». Через неправильну посадку вибагливі екземпляри не приживуться. Як цього не допустити?
Невідповідний термін посадки. Перш ніж поселити у квітнику декоративні культури, визначте оптимальні для посадки терміни. Вони різняться залежно від конкретного регіону і типу саджанця.
На півдні рослини в контейнерах можна висаджувати в ґрунт протягом усього сезону, а екземпляри з відкритою кореневою системою — у кінці листопада. У північних районах найкраще приживаються декоративні рослини, посаджені навесні (до початку періоду вегетації). При цьому бажано надавати перевагу саджанцям із закритою кореневою системою.
Несвоєчасна і неправильна підготовка посадкової ями. Рослини потрібно садити не у свіжовикопані, а в заздалегідь підготовлені лунки. При весняній посадці ями і ґрунт готують із осені, при осінній — за місяць до висадки саджанця, а при літній — за 2-3 тижні.
Яма для посадки повинна бути відповідного розміру, щоб розправлене коріння рослини там вільно поміщалося. Для саджанців дерев і чагарників, як правило, потрібна лунка розміром 70х70, для всіх декоративних рослин, які садять із земляною грудкою, — на 30 см більше величини кома.
Є деякі особливості висадки рослин на ділянках, де раніше були численні споруди. Тут посадкові ями викопують розміром не менше 150 – 100 см, при цьому ґрунт повністю замінюють новим: використовують перегнійно-дернову землю з додаванням перепрілого гною.
Накладання шарів ґрунту. Недосвідчені городники часто змішують верхній родючий шар землі з нижнім — збідненим. А посадкову яму треба заповнювати виключно поживним ґрунтом. У ґрунт рекомендується додати перегній або компост (10-20 кг — для дерев, 6-8 кг — для чагарників, 2-3 кг — для саджанців квітів). Нижній неродючий шар під час посадки рослин краще взагалі не використовувати.
Внесення свіжого гною. Цього робити категорично не можна, оскільки свіжий гній може спалити молоду рослину, зокрема — її коріння. У посадкову яму можна додавати тільки повністю перепрілий гній.
Відмова від дренажу. На важких глинистих або дуже вологих ґрунтах без дренажного шару (товщиною не менше 10 см) рослини можуть згнити, тому перед посадкою на дно ями необхідно насипати биту цеглу, щебінь, гальку або керамзит.
Неувага до кореневої системи. Перед посадкою рослини з відкритою кореневою системою потрібно провести ретельний огляд коріння. Усі пошкоджені і засохлі частини слід акуратно обрізати гострим секатором. Місця зрізів і будь-які ранки рекомендується присипати деревним вугіллям.
Неправильне заглиблення кореневої шийки. Кореневою шийкою називають місце переходу стовбура або стебла в корінь. У більшості рослин під час посадки коренева шийка повинна знаходитися на рівні поверхні ґрунту. Але, наприклад, у клематисів це місце повинно бути заглиблено на 7-10 см. Також під час посадки можна на 2-3 см заглиблювати деякі багаторічні квіти, у яких кореневище росте вертикально вниз: астильбу, гейхеру, герань.
Невиконання обрізки. У деяких рослин, зокрема у троянд, перед посадкою потрібно видалити слабкі і пошкоджені пагони, а решту (3-5 гілок) підрізати так, щоб на них залишилося від 3 до 7 бруньок (залежно від виду). Без обрізки під час посадки саджанці троянд можуть не прижитися.
Неправильний полив. Ще до посадки рослин потрібно полити заправлену посадкову яму, щоб земля в ній трохи осіла. Якщо ви зволожите ґрунт тільки після того, як посадите саджанець, то після усадки ґрунту коренева шийка рослини виявиться нижче необхідного рівня.
Нехтування обробкою коріння. Коріння рослин, які погано приживаються під час посадки, потрібно обробити глиняною бовтанкою, приготовленою за таким рецептом: у 10 л води розводять таку кількість глини, щоб після опускання руки в отриманий склад рідина стікала не повністю, а затримувалася на шкірі тонким шаром. Потім у бовтанку додають будь-який стимулятор коренеутворення (дозування дивляться в інструкції до препарату) і 1 кг перепрілого гною. Коріння рослини необхідно вмочити в бовтанку, а потім просушити на вулиці в суху погоду протягом півгодини. І тільки після виконання цієї процедури можна опускати саджанець у заздалегідь підготовлену лунку.
Руйнування земляного кому. Саджанці із закритою кореневою системою потрібно пересаджувати разом з грудкою землі, причому коріння повинно залишитися незайманим. Але для цього потрібно акуратно вийняти рослину з контейнера. Щоб саджанець легше звільнився від тари, спочатку добре полийте ґрунт, почекайте, коли вода вбереться, і тільки після цього обережно дістаньте рослину, перевернувши контейнер догори дном і, злегка постукавши по його дну.
Посадка без опор. Якщо ви висаджуєте високорослі рослини або ліани, до або під час посадки встановіть біля них опорні стовпчики. Як тільки вітер посилиться, прив’яжіть пагони до опор, інакше рослини зламаються, не встигнувши прижитися.
Небажання мульчувати посадки. Недостатньо ущільнити і полити ґрунт навколо посадок. Його ще треба замульчувати тирсою, корою, соломою або торфом. Завдяки цьому в ґрунті затримається волога, і бур’яни не зможуть пробитися крізь шар мульчі.
Поганий захист від морозів. Теплолюбні молоді рослини (наприклад, рододендрони) восени в рік садіння потрібно обов’язково вкрити гілками ялини або іншим матеріалом. Інакше перші заморозки погублять саджанці.
Ігнорування індивідуальних вимог рослини. Перш ніж посадити рослину, уважно вивчіть її «вдачу», причому звертайте увагу не лише на вигляд, але і на конкретний сорт. Одні культури люблять відкриті сонячні місця, а інші — потребують притінення.
Пам’ятайте: вибагливі рослини порадують вас своїм привабливим виглядом, тільки якщо ви врахуєте всі їх вимоги. Тому не лінуйтеся вивчати спеціалізовану літературу. Тоді ви не допустите помилок при вирощуванні своїх зелених вихованців.