- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Використана чайна заварка — універсальний продукт для городу
Для спитого чаю навіть на городі знайдеться застосування.
А ви знали, що чайна заварка — універсальний для городу продукт? Її можна використовувати і для підготовки землі до посадки, і для вирощування розсади, і для підживлення рослин, і для мульчування.
Якщо ви не відмовляєте собі в чашці запашного чаю щодня, у вас накопичиться непогана кількість заварки, яку можна буде використати на присадибній ділянці.
Компост. Найпростіший спосіб максимально ефективно використовувати спиту чайну заварку — додавати її до компостної купи. Чай збагатить ваш компост корисними для рослин елементами. Зокрема, спита заварка — натуральне джерело азоту.
Крім того, листя чаю за рахунок дубильних речовин, що містяться в ньому, активізують процеси розкладання, а це означає, що компост перепріє швидше.
Перед тим, як додати чайне листя до компостної купи, неодмінно переконайтеся, що пакетик і бирка не містять синтетичних елементів, які не переробляються мікроорганізмами. Такі матеріали зазвичай гладкі на дотик, і сплутати їх з папером складно. Якщо чайний пакетик не натуральний, перед компостуванням видаліть його.
Також використаними чайними пакетиками непогано протирати кімнатні рослини. Так ви не лише обережно очистите листя від пилу, але й підгодуєте квіти.
Добриво. Використовувати чайне листя як екологічно безпечне добриво можна в будь-якій фазі зростання рослин. Вносити такі чайні підживлення дуже легко — достатньо прикопати їх у верхньому шарі ґрунту в пристовбурових колах. Поступово розкладаючись, добриво насичуватиме ґрунт азотом. Великий плюс такого добрива в тому, що воно має пролонговану дію і віддає елементи поступово.
Також не завадить закопати в ґрунт разом із заваркою трохи золи. Якщо ви плануєте вносити заварку під посадку, попередньо її рекомендується висушити. Висохлий спитий чай можна засипати прямо в лунки.
Якщо ви п’єте чай із цукром, перед використанням таку заварку необхідно промити. У іншому разі, на «солоденьке» приповзуть мурахи.
Таблетки для розсади. Використані чайні пакетики цілком можуть стати гідною альтернативою торф’яним таблеткам для вирощування розсади.
Досить розкрити верх пакетика, досипати зверху шар універсального ґрунту для розсади та посіяти туди насіння. Коли з’являться сходи і сіянці досягнуть фази пікірування, їх можна пересаджувати в горщики або відкритий ґрунт прямо в чайному пакетику.
Заварка слугуватиме гарним добривом. Крім того, така пересадка не зашкодить корінню молодої рослини. Для деяких культур (наприклад, для перцю), це справжній порятунок, адже вони болісно реагують на пікірування.
Поліпшувач ґрунту. Спитий чай (особливо листовий) — доступний, дешевий і екологічний засіб для поліпшення структури ґрунту. Заварка робить ґрунтосуміш більш пухкою, а це означає проникнення повітря й вологи.
Рекомендується додавати листя чаю з розрахунку 0,5 кг на 1 кв. м. Якщо ви чайний «фанат», то протягом зими цілком реально накопичити спиту заварку хоча б на одну-другу грядку або клумбу.
Мульча. Ще один розумний спосіб дати друге життя спитому чаю — використати його в якості мульчі. Заварене чайне листя затримуватиме вологу і, поступово розкладаючись, підтримуватиме «життя» у верхньому шарі ґрунту.
Крім того, чайна мульча пригнічує зростання бур’янів: полоти грядки доведеться рідше.
Варто враховувати, що деякі садівники нарікають на те, що така мульча легко пліснявіє. Але ж, спроба не тортури. Чому б не спробувати? Головне — регулярно розпушувати шар мульчі.