Експерти розповіли, як обрати гідроциліндр для спецтехніки та не помилитись
Гідроциліндри підйому кузова: конструктивне рішення і різновиди гідравлічного обладнання. Прості рекомендації, які допоможуть правильно вибрати гідроциліндр.
Гідроциліндр - це один з різновидів гідравлічних систем, що знайшли широке застосування в самоскидах, тягачах та інших вантажних автомобілях, оснащених кузовом. Це обладнання працює на енергії стислої рідини (мастила) і забезпечує можливість простого й швидкого вивантаження перевезеної продукції. Він пускає в хід жорсткий металевий кузов, забезпечуючи його підйом і перекидання в одну або кілька сторін: назад, вправо, вліво.
Між собою гідроциліндри відрізняються принципом дії, виконавчим механізмом. Щоб підібрати відповідне обладнання, слід врахувати багато нюансів, починаючи від конструктивного рішення й закінчуючи виробником. Тільки так можна буде придбати гідроциліндр, який ефективно впорається з покладеними на нього зобов'язаннями, порадує надійною і довговічною службою.
Класифікація гідроциліндрів
Конструктивно всі гідроциліндри складаються з корпусу, всередині якого переміщається робочий орган, передньої і задньої кришки, направляючих кілець. Обов'язково передбачений знімач бруду, через який відводяться продукти зносу й інші забруднення, які викликають підвищений знос вузла і його передчасний вихід з ладу. Підвищену герметичність системи забезпечують манжети й ущільнювачі. У більшу частину гідроциліндрів встановлюються поліуретанові сальники, оснащені захисним шаром. Забезпечують високу ступінь герметизації. Вони здатні працювати навіть в складних і високонавантажених умовах зі швидкістю до 0,5 м/с при робочому тиску до 63 МПА.
Ключова відмінність між гідроциліндрами - вид робочого органу. Тут може бути кілька варіантів:
- Плунжер. Бувають виключно одностороннього принципу дії. Робоча камера тут утворена внутрішньою поверхнею корпусу і зовнішньою стороною плунжера. Відрізняються простотою конструкції, але мають невеликий допустимий хід. З огляду на той факт, що в них передбачена тільки одна опора, спостерігається низька стійкість. На самоскиди і тягач, які експлуатуються у важких умовах і працюють з габаритними вантажами встановлюються зрідка.
- Поршень. Здатні забезпечити стабільну роботу системи при досить високому номінальному тиску, аж до 32 МПа. Можуть витримувати і короткочасні пікові навантаження до 50 МПа. Можуть бути одно- або двосторонньої дії. Найбільш широке застосування в спецтехніці отримали телескопічні гідроциліндри підйому кузова.
- Сильфон. Добре зарекомендували себе при роботі в широкому температурному діапазоні. Несприйнятливі ні до сильного морозу, ні до спеки, але з високими тисками не зможуть працювати. Сильфон може виготовлятися з металу, пластику або гуми.
- Мембрана. Це гідроциліндри односторонньої дії, переміщення яких в зворотному напрямку забезпечується пружиною. Основна перевага - великий хід. Під впливом сили стисненого гідравлічного мастила мембрана прогинається, переміщаючись зі стінок поршня на стінки циліндра.
Гідроциліндри можуть бути односторонньої і двосторонньої дії. Перші працюють тільки в одному напрямку, тобто для здійснення зворотного руху до системи слід прикласти зовнішнє зусилля. У гідроциліндрах подвійної дії передбачений самостійний хід в обидві сторони (і на підйомі, і на опусканні кузова).
На які моменти варто звернути особливу увагу при виборі гідроциліндра: рекомендації експертів
До вибору гідравлічних циліндрів слід підходити дуже відповідально і різнобічно. Тільки правильно підібране устаткування здатне забезпечити високу ефективність роботи навіть в навантажених режимах. Неправильно підібраний циліндр не дозволить авто в повній мірі справлятися з покладеними на нього обов'язками і вийде з ладу раніше часу.
Щоб цього не сталося, експерти радять в процесі вибору гідравлічного обладнання звернути особливу увагу на наступні параметри:
- Номінальний тиск. Це ключовий показник, що визначає експлуатаційні можливості обладнання. Слід звернути увагу і на максимальний (піковий) тиск, який зможе витримати вузол, не виходячи з ладу.
- Сферу застосування гідроциліндра. Треба знати вид, марку і модель техніки, на який він буде встановлюватися, особливості вантажів, що транспортуються, кліматичні умови регіону, де буде працювати техніка.
- Конструктивне рішення. Від цього залежить, наскільки ефективно підібрана модель буде справлятися з покладеними на неї обов'язками.
Підібрати гідроциліндри вам допоможуть фахівці компанії «Hydromarket». Досконале знайомство з цим обладнанням і великий вибір продукції від провідних світових постачальників дозволяє їм знаходити індивідуальні рішення для власників техніки вітчизняних та зарубіжних марок. Також рекомендуємо не нехтувати регулярним технічним обслуговуванням, адже це найпростіший і ефективний спосіб продовжити термін служби вузла. Отримати компетентне обслуговування можна на нашому СТО у Полтаві.