Вхід | Реєстрація

Профілактика артеріальної гіпертензії

Проблема підвищеного артеріального тиску лишається актуальною в усьому світі, незважаючи на чисельні старання науковців, лікарів, реабілітологів і, зрештою, самих пацієнтів.

Чого тільки не застосовує людство, аби вберегтися від цієї недуги! Прихильники здорового способу життя застосовують ходьбу не менше 30 хвилин зранку і ввечері на свіжому повітрі. Є й такі, що проходять пішки до 10 кілометрів на день. Велика шана їм за це!

 Ті, хто слідкує за фігурою, особливо якщо є надлишкова вага (окружність талії більше 102 см  у чоловіків, та більше 88 см у жінок), велику увагу звертають на дієту. Саме дієта є одним із вагомих профілактичних заходів артеріальної гіпертензії. Дуже важливо обмежити в раціоні вживання кухонної солі (до 5 грамів на добу – стільки міститься у половині чайної ложки), а також кількість жирів, особливо тваринного походження, та продуктів, що містять багато холестерину (вершкове масло, сало, яйця та субпродукти). Їжа повинна містити достатньо магнію і калію. Для цього фруктів та овочів треба щодня вживати до 400-500 грамів. Необхідний організму кальцій міститься в молочних продуктах. Бажано не менше 1 разу на тиждень вживати рибу. Відмовтесь від цукру, тістечок та цукерок заради здоров’я!

Вживання алкоголю (як хронічно, так і епізодично) прямо корелює з рівнем артеріального тиску – підвищує його. Частота підвищеного артеріального тиску найменша серед тих осіб, що вживають алкоголь зрідка.

Щодо кави та кофеїну, то артеріальна гіпертензія виникає утричі частіше в людей, які вживають від трьох до п’яти чашок кави на день – порівняно з тими, хто не вживає каву взагалі.

Нікотин різко підвищує артеріальний тиск навіть у завзятих курців. Ефект кожної сигарети триває близько 30 хвилин. Вже на першій хвилині після випалювання сигарети систолічний артеріальний тиск підвищується на 15 мм. рт.ст., а на 4 хвилині – на 25 мм. рт. ст. При однакових рівнях артеріального тиску мозковий інсульт та ішемічна хвороба серця у осіб, що палять, виникає в 2-3 рази частіше, ніж у тих, хто не палить.

Підвищенню артеріального тиску сприяє стрес. Проте, поки що не відомо, чи призводить тривалий стрес до довготривалого підвищення артеріального тиску. Отже завжди знімайте психоемоційне напруження!

У випадку, якщо артеріальний тиск все ж таки дошкуляє головним болем, запамороченням, шумом у вухах, мерехтінням «мушок» перед очима, дискомфортом у грудній клітині, перебоями серця треба звернутись до сімейного лікаря не зволікаючи. Він призначить сучасні ефективні антигіпертензивні препарати. Невиконання порад лікаря щодо профілактики та лікування артеріальної гіпертензії може призвести до серйозних ускладнень – гострого інсульту та інфаркту.

Ефективне лікування артеріальної гіпертензії дає змогу знизити ризик серцевої недостатності на 50 відсотків, інсульту – на 40 відсотків, серцево-судинної смерті – на 20 відсотків. І пам’ятайте, що ваше здоров’я у ваших руках!



Автор: Тетяна Коромислова, завідувач диспансерно-поліклінічним відділенням КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради»
18 травня 2020 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації