Вхід | Реєстрація

Як уберегтися від отруєння чадним газом

Щороку в області трапляються випадки отруєння людей чадним газом і небезпека отруїтися цим газом зростає під час опалювального сезону. Вже з початку цього року в області через отруєння чадним газом загинуло п’ятеро людей та постраждало шестеро осіб. Останні нещасні випадки сталися нещодавно. 7 лютого у с. Мачухи Полтавського району в житловому будинку було виявлено двох загиблих: 50-річного господаря помешкання та його 40-річного односельця. Попередня причина загибелі чоловіків – отруєння чадним газом. Днями раніше з діагнозом «отруєння чадним газом» потрапили до Кременчуцької центральної районної лікарні двоє мешканців с. Максимівка Кременчуцького району: літня жінка 1924 р.н. та її син 1962 р.н. Родина отруїлась чадним газом внаслідок неправильної експлуатації газового котла. Лікарі визначили стан потерпілих як задовільний. За статистикою, найчастіше випадки отруєння чадним газом трапляються внаслідок порушення правил експлуатації газових приладів, пічного опалення та нехтування елементарними вимогами правил безпеки життєдіяльності. Отруєння може статись під час роботи бензинових двигунів, при пожежах. Чадний газ зустрічається всюди, де недостатня для згорання речовин кількість кисню, погано працюють витяжки, забиті димарі. Особливо треба дотримуватися правил безпеки у помешканнях, які опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям. На присутність чадного газу в приміщенні може вказувати жовте, а не блакитне полум’я пальників, задимленість, кіптява. Аби уникнути отруєння, треба перевіряти наявність тяги в димоході; не закривати його заслінкою на ніч; не використовувати газові плити для обігріву приміщень; частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади; під час установки газової колонки, котла обов’язково треба передбачати окремий димар для відведення продуктів згорання; не заводити двигун автомобіля або іншого механізму при зачинених дверях гаража або боксу. Слід пам’ятати, що чадним газом легко отруїтися, адже його не можна відчути: він безбарвний і не має запаху. Чадний газ, потрапляючи дихальними шляхами до крові, витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин. Людина непритомніє. Але спочатку виникають головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, блювання, біль у грудях. При великих концентраціях чадного газу смерть може настати миттєво. У разі отруєння чадним газом необхідно: - винести постраждалого на свіже повітря; - на голову і груди потерпілого слід покласти холодний компрес; - якщо постраждалий у свідомості - дати багато пити (чай, вода); - якщо без свідомості – зробити штучне дихання та непрямий масаж серця; - викликати швидку допомогу.

Автор: Управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА
13 лютого 2012 | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації