- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Попелиці на трояндах: народні засоби та препарати
Боротьба з попелицями на трояндах може тривати протягом усього сезону і бути переважно успішною, адже позбутися цих комах назовсім практично неможливо. Однак є методи, які дозволяють зменшити кількість обробок і спокійно насолодитися квітненням троянд.
Досвідчені садівники не чекають, коли на листі з’являться характерні сліди, а проводять першу обробку від попелиць навесні, тобто б’ють на випередження. Та одного разу, на жаль, недостатньо. Залежно від обраного засобу, вам доведеться повторити дії від 3 до 7-9 разів.
Чим попелиці небезпечні для троянд
Трояндові зелені попелиці можуть знищити квіти як самостійно, так і переносячи захворювання. Якщо ви виявили навіть невелику колонію попелиць на квітах, тягнути з обробкою не варто — проблема самотужки не вирішиться. Попелиці на трояндах обіцяють вам чимало проблем: скручування і пожовтіння листя; деформацію і висихання бутонів та квіток; покриття листя липким борошнистим нальотом; розмноження чорного сажистого грибка на борошнистому нальоті, який знижує рівень фотосинтезу зараження рослин вірусними і грибковими захворюваннями; загибель ослаблених рослин або усіх рослин у квітнику (у особливо запущених випадках).
Профілактика появи попелиць не завжди рятує від появи їх колоній, тому краще завжди тримати під рукою і ефективні засоби боротьби з попелицями.
Способи боротьби з попелицями
1. Механічна обробка кущів троянд від попелиць
Щойно ви помітили на своїх трояндах попелиць, варто розпочинати їх обробку. Якщо комах мало, можна обійтися механічним видаленням шкідників. Роблять це двома способами: змиваючи попелиць сильним струменем води зі шланга або розчавлюючи їх руками в рукавичках.
Змивати попелиць з кущів потрібно кілька днів поспіль, щоб позбутися і тих шкідників, які щойно вилупилися з яєць. Власне попелиці, що потрапили на землю, зовсім безпорадні і швидко стають здобиччю хижих комах.
Якщо ж попелиць поки мало, одягніть гумові рукавички і просто розчавіть їх колонії прямо на стеблах і листі, а потім помийте кущ водою.
2. Народні засоби
Обробка від попелиць народними засобами зводиться до обприскування троянд різноманітними настоями і відварами, які мають різкий запах чи смак і перетворюють квіти на зовсім неапетитну для попелиць їжу.
Існує чимало рецептів, однак найчастіше дачники радять використовувати такі з них.
- Натріть господарське мило на тертці (вам знадобиться 4-5 ст. л. стружки), розчиніть його в літрі води і вилийте розчин у пульверизатор. Обробіть ним рослини. Повторюйте це кожні 2 тижні або після сильного дощу. Беріть лише господарське мило, тому що ароматизоване туалетне, навпаки, стане додатковою принадою для попелиць та інших шкідливих комах.
- Розведіть у 10 л води 300-400 г золи, поставте на вогонь і кип’ятіть 2 години. Дайте охолонути. Видаліть великі шматочки (щоб не забився обприскувач) і обробляйте троянди та інші рослини, схильні до атак попелиць.
- Залийте півсклянки тютюнового пилу літром води і кип’ятіть суміш півгодини. Дайте їй настоятися добу, процідіть, розведіть водою удвічі і додайте трохи (10-20 г) господарського мила. Отриманою сумішшю обприскуйте троянди кожні 14-20 днів.
- Залийте 200 г лушпиння цибулі 10 л теплої води і відправте на 5 діб у тепло. Після цього процідіть і обприскайте уражені рослини, а також ті, що ще здорові (з профілактичною метою).
- Візьміть кілька великих головок часнику, подрібніть разом зі шкіркою, залийте відром води і дайте настоятися протягом 24 годин. Цим настоєм обприскуйте кущі від попелиць, довгоносиків, кліщів.
3. Професійні препарати проти попелиць
Придбані у магазині препарати проти попелиць відрізняються своєю ефективністю, швидкістю і тривалістю дії. Однак не всі готові застосовувати «хімію» на своїй ділянці. Якщо попелиць на ваших трояндах небагато, скористайтеся народними засобами, а от якщо уражені вже усі рослини, і колонії поширюються садом з неймовірною швидкістю, ставлячи під загрозу не лише квіти, але і урожай плодових та ягідних культур, переходьте до «важкої артилерії».
Найдієвіші препарати від попелиць: Актара, Антикліщ Макс, Децис, Інта-Вір, Іскра Золота, Каліпсо Спрей, Кінмікс, Танрек, Фітоверм, Флористин, Цвітолюкс.
Застосовуються вони згідно з інструкцією — деякі достатньо використовувати двічі протягом сезону, інші доведеться застосувати тричі. Важливо те, що, як і біопрепарати від попелиць, їх необхідно використовувати відразу, щойно ви виявили перших шкідників, при цьому суворо дотримуючись дозування. Пам’ятайте, що препарати від попелиць не повинні потрапляти на їстівні культури, що зростають поблизу, оскільки в цьому випадку доведеться відкласти збір урожаю на 20-30 діб.
Препарати від попелиць на трояндах здебільшого отруйні, тому здійснювати обробку потрібно лише із застосуванням засобів захисту (у закритому одязі, головному уборі, респіраторі, рукавичках і окулярах).
Не варто вважати, що застосування інсектицидів ніяк не позначиться на самих трояндах. На жаль, їх квіти після обробки стануть непридатними для застосування з медичною чи косметичною метою, а в окремих випадках може змінитися і їх запах. Крім того, попелиці виводять нове потомство кожні два тижні, а це означає, що вони швидко адаптуються до діючих речовин, що застосовуються проти них. Чергуйте препарати (пам’ятайте, що повинні відрізнятися не назви засобів, а їх діючі речовини!), не пропускайте проміжні обробки настоями і відварами на основі натуральних компонентів, збивайте попелиць механічними способами.