Вхід | Реєстрація

Користь соди і оцту для огороду

Два найдешевші та поширені в господарстві засоби можна застосовувати не лише для прибирання будинку або приготування їжі. Як саме використовувати соду з оцтом на дачній ділянці?

Оцет

Допоможе позбутися кульбаби на садових доріжках. Напевно, ви знаєте, скільки кульбаби вилазить кожен рік на газоні та у швах між садовою плиткою. Її в жодному разі не можна залишати без уваги і чекати, доки вона перетвориться на білі хмарки з насінням, інакше наступного року замість газону на вашій ділянці буде ціле поле з жовтих квітів. Щоб позбутися від бур’янів, пролийте їх 40%-м оцтом, розвівши з водою в рівних пропорціях. Якщо кульбаба росте на садових доріжках, налийте оцет з водою в пляшку з розпилювачем і побризкайте на рослини. Через деякий час вони просто засохнуть.

Захистить рослини від грибка. У холодне і дощове літо рослини часто страждають від грибкових захворювань. Знизити активність поширення грибкової інфекції допоможе оцтова кислота, якою слід обробляти рослини щотижня. Просто розведіть 120 мл оцту у відрі води та обприскайте рослини.
Такий спосіб також можна використовувати для профілактики борошнистої роси, чорної плямистості та фітофторозу. Оцет не зашкодить огіркам, кабачкам, томатам і плодовим чагарникам. Однак, обробки оцтом не можна проводити під час цвітіння рослин.

Допоможе гортензіям зацвісти. Оцтове «підживлення» допомагає домогтися рясного цвітіння гортензій, тому що з лужного або нейтрального ґрунту гортензії не здатні засвоювати поживні речовини. На 10 літрів води знадобиться 100 мл яблучного оцту. Полийте таким складом кущі за місяць до фази цвітіння. Поливати потрібно під корінь, поки гортензії не почнуть цвісти. Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту.

І визначити кислотність ґрунту. До речі, щоб підгодовувати гортензії та інші рослини, які люблять кислий ґрунт, потрібно спочатку визначити його кислотність. Для цієї мети теж згодиться оцет. Спосіб визначення кислотності дуже простий і один з найбільш доступних, оскільки оцет знайдеться в кожному будинку. Візьміть невеликий зразок ґрунту не з поверхні, а з глибини приблизно в 30 см. Покладіть його на плівку або дощечку і полийте оцтом. Якщо з’являться бульбашки — ґрунт лужний, слабке шипіння — нейтральний, а якщо реакції немає жодної — то  кислий. У цьому випадку потрібно зайнятися його розкисленням.

 

Сода

Позбавить огірки від борошнистої роси та жовтого листя. Сода — один з ефективних засобів у боротьбі проти борошнистої роси. Додайте чайну ложку соди на літр теплої води та обприскайте кущі огірків з пульверизатора. Якщо переживаєте, що листя огірків почало жовтіти раніше часу, розчиніть столову ложку солі у відрі з водою та обприскайте рослини цим засобом.

Допоможе позбавитися від неприємного запаху компосту. Компост під час процесів розкладання неприємно пахне. Щоб позбутися цього запаху, насипте в компостну купу трохи соди.

Підживить помідори. Щоб плоди томатів стали солодшими, обприскайте бадилля харчовою содою, розведеною з водою, або полийте рослини під корінь тим же розчином.

Що можна лікувати содою в городі: огірки, кабачки, томати, аґрус, смородину і виноград.

16 червня 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації