- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як навчити дитину розв’язувати конфлікт?
Доки дитина ходить до дитячого садочка, її щодня захищають вихователі, нянечки, батьки і бабусі. Усі конфлікти за неї розв’язують дорослі. Але переступивши поріг першого класу, дитина неодмінно зіткнеться з проблемами, що ніхто крім неї самої не зможе розв’язати.
У віці 6–7 років словниковий запас ще занадто слабкий, значно легше володіти своїм тілом і використовувати його наче інструмент проти ворогів. Слід пояснити дитині декілька найголовніших правил, що навчать, як розв’язувати конфлікти у дитячому колективі, – пише 4mamas.
Ударив — приготуйся, що вдарять у відповідь
Дитина має вміти відповідати за свої вчинки: якщо вирішив вдарити, слід розуміти, що бійка неминуча. До такого молодші школярі зазвичай не готові, тому зовсім не очікують, що їм дадуть таку саму відповідь.
Завжди кажи про те, що тобі не подобається, та не бійся виявляти негативні емоції
Ваша дитина повинна вміти виказувати своє незадоволення з приводу ставлення до неї. Головне правило — говорити все спокійно: «Мені не подобається, що ти смикаєш мене за косичку. Будь ласка, припини це робити!», або «Мені неприємно, що ти чіпаєш мої іграшки без дозволу. Не роби більше такого!».
Якщо дитина навчиться говорити про те, що їй не подобається у прийнятих межах, то конфліктні ситуації у її житті траплятимуться край рідко.
Звертайся по допомогу до дорослого лише після того, як спробував розв’язати ситуацію самостійно
Діти не люблять «стукачів», які принагідно біжать скаржитися мамі чи татові. Нехай спочатку діти спробують самотужки (без розмахування кулаками) домовитися і помиритися. Якщо ж ні, до батьків варто звертатися вдвох, щоб дорослий лише допоміг дійти спільної згоди (не захищаючи лише свою дитину).
Захистити когось — це добре
Якщо дитина бачить, що когось ображають або навіть б’ють, то вона не повинна проходити повз зі схиленою головою, а допомогти тому, кого несправедливо кривдять. Звісно ж допомогти комусь у мирний спосіб дійти згоди — це рівень майстра. Але якщо ваша дитина проявлятиме співчуття — це прекрасно. Просто розкажіть їй про всю небезпеку чужого конфлікту, дайте можливість самостійно ухвалювати рішення про допомогу.