- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Санаторно-курортне оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
Право на щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням відповідно до Закону України ,,Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мають учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, віднесені до 1 категорії, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 та діти з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою (далі - постраждалі громадяни).
Для проведення оздоровчої кампанії з державного бюджету області спрямовано 4,8 млн грн. Додатково з обласного бюджету в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області виділено 2,1 млн. грн. Вказаний фінансовий ресурс дозволить у поточному році забезпечити санаторно-курортним лікуванням 850 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
При організації санаторно-курортного лікування застосовується порядок самостійного обрання санаторно-курортних закладів, рекомендованого профілю лікування. З обраним пільговиком санаторно-курортним закладом, управління соціального захисту населення укладає тристоронній договір, які є підставою для направлення на оздоровлення. Фактичний розрахунок з санаторієм здійснюється після повернення постраждалої особи з оздоровлення.
У зв’язку з запровадженням карантинних заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, в поточному році оздоровчу кампанію розпочато пізніше.
В умовах сьогодення постраждалі громадяни обирають переважно санаторії, розташовані на території нашої області. Такий вибір гарантує виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення за рахунок коштів обласного бюджету в сумі фактично здійсненої доплати за оздоровчі послуги, але не більше 4,0 тис грн.
Також з обласного бюджету проводиться виплата матеріальної допомоги супроводжуючій особі для одночасного придбання путівки, у разі супроводження на санаторно-курортне лікування постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесеного до категорії 1, який є особою з інвалідністю 1 групи.
В повному обсязі вирішено питання санаторно-курортного лікування дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Компенсацію замість санаторно-курортного лікування отримали 623 особи, віднесені до категорії 1, які за самостійним вибором в термін до 15 жовтня 2019 року подали відповідні заяви до управлінь соціального захисту населення. Поряд з цим, Департаментом соціального захисту населення спільно з громадськими Чорнобильськими організаціями направлено пропозиції до Мінсоцполітики щодо збільшення розміру компенсаційних виплат на оздоровлення.
Питання оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи відноситься до пріоритетних питань Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.