- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Чим підживити виноград, щоб отримати гарний врожай
Ось і дісталися до фінішної прямої — до збору врожаю винограду. Залишилося зовсім небагато. Та в цей період є невідкладні роботи, які дозволять отримати високий урожай.
Не забудьте про поливи
Виноград — посухостійка рослина, але поливати його треба, інакше і ягоди будуть меншими, і пагони погано ростимуть. Поливи проводять раз у 10-14 днів, але рясно. Наповнюйте чаші або борозни по черзі, коли вода втане, повторіть процедуру. І так до тих пір, доки не промочиться ґрунт на 70 см.
Поверхневі поливи призводять до зростання росяних коренів, що шкідливо для кущів. Перехід на росяне коріння треба припиняти катаровкою або целофановими чохольчиками на штамб.
Припиняють поливи при розм’якшенні ягід. Вірніше, сильно обмежують. У посуху і спеку виноград все одно бажано поливати, але дещо рідше, ніж зазвичай. Чим більше виноград отримує вологи, тим більші ягоди і грона. Але при цьому, якщо перестаратися, ягоди можуть лопатися, а якщо поливати виноград часто після розм’якшення ягід, то це затримає дозрівання врожаю. Тобто, усе має бути в міру.
Підгодуйте
Зараз триває наливання ягід, тому навіть невелике підживлення фосфорно-калійними добривами принесе величезну надбавку врожаю. Кращі в цей час добрива — монофосфат калію, діамофоска, суперфосфат і сірчанокислий калій або просто зола.
Підгодівлю бажано провести в рідкому вигляді. У середньому — по 80-120 г на кущ, по вологому ґрунті. По листу при обприскуванні від хвороб і шкідників додайте трохи (по 5 г на 10 л води) борної кислоти і сірчанокислого цинку.
Мікроелементи можна замінити витяжкою золи. Чим активно користуються досвідчені виноградарі.
До речі, значно збільшити розміри ягід можуть азотні добрива. Але вони викликають такий потужний ріст пагонів, що впоратися з ними дуже важко, та й плоди можуть розтріскуватися, смак їх погіршується. Тому азот у цей час треба сильно обмежувати.
Захищайте врожай, поки не пізно
Треба захищати врожай від шкідників і хвороб. Зараз це дуже важливо, оскільки в групі ризику плоди. Обробка Акробатом з добавкою Тіовіта Джет допоможе впоратися з більшістю грибкових проблем. Схожий ефект і при застосуванні одного Кабріо Топ. Якщо використовувати їх за 30 днів до збирання плодів, то шкоди здоров’ю не буде. Отрути розпадуться на безпечні речовини.