Вхід | Реєстрація

Коли збирати буряк: у серпні чи середині вересня?

Багато городників скаржаться на те, що їх буряк до початку серпня ще толком не почав рости. Але є й такі, у кого розміри цих коренеплодів до першої декади вже цілком готові для збору. Чи варто тримати їх у землі ще 1,5–2 місяці, дотримуючись встановленого терміну, чи, не втрачаючи часу, викопати урожай ще влітку, а на місце, що звільнилося, посадити ту ж редиску, зелень або щось іще?

Ситуацію можуть змінити дощі в кінці липня і на початку серпня, коли грядки, в буквальному сенсі, тижнями стоять у воді. Тут уже хочете-не хочете, а задумаєтесь.

Для прийняття остаточного рішення погляньте на цю ситуацію з кількох сторін.

Смак у передчасно викопаного буряка точно не буде гіршим, ніж у повністю дозрілого коренеплоду на грядці, зібраного в другій або третій декаді вересня. Навіть навпаки. Хтось традиційно підкопує молоденький буряк (як і картоплю) з кінця липня, поки шкірка в нього ще тонка, а м’якоть — ніжна, і використовує для приготування борщівників та овочевих рагу. Відповідно, ніщо вам не заважає викопати найбільші екземпляри і зробити з них ті ж зимові заготовки.

Якщо коренеплоди потрібні саме у свіжому вигляді, щоб могли довгий час зберігатися в підвалі взимку, то раннє викопування не піде їм на користь. Так, їхні розміри можуть бути досить великими, але ось шкірка навряд чи встигне як слід загрубіти. Щоб вони ще якийсь час протрималися в землі, припиніть полив. Якщо ж постійно йдуть дощі, можна обережно надірвати частину корінців, щоб зменшити харчування, яке надходить до коренеплодів.

Ближче до кінця літа великий буряк уже можна починати викопувати, у тому числі і для тривалого зберігання. Попередньо його потрібно буде розкласти на 4–5 днів під навісом для просушування. За цей час шкірка підтягнеться і коренеплоди будуть готові для «переїзду» в підвал.

У наступні роки, щоб уникнути передчасного дозрівання буряка, не варто сіяти його занадто рано. Краще виконувати посів у першій або навіть другій декаді червня, хоча і це не дасть 100 % гарантії того, що коренеплоди повністю не доспіють раніше традиційних термінів.

При необхідності максимально довго зберегти зібраний врожай, ставку треба спочатку робити на пізньостиглі сорти. З огляду на наші зими в останні роки, турбуватися про те, що такий буряк не встигне доспіти до настання осінніх заморозків, точно не треба.

14 серпня 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації