- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Зловживання сіллю і відмова від неї є небезпечними для організму
Сіль — важлива поживна речовина, необхідна організму для нормального функціонування, але її надмірне вживання, як і недолік, можуть негативно позначитися на здоров’ї. Медики розповіли, як в цьому випадку знайти баланс.
Сіль містить у собі мінерали, які виконують роль електролітів. Вони необхідні для здійснення відразу кількох процесів: передачі імпульсів по нерву, дотримання балансу рідини і нормального функціонування м’язів. Однак при надходженні в організм цього продукту понад норму в людини можуть виникнути проблеми з артеріальним тиском і серцево-судинною системою. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, у день можна вживати не більше 5 грам, або 1 чайної ложки, солі. Скорочувати цю кількість або повністю виключати її з раціону не варто, якщо тільки на цьому не наполягає лікар.
Справа в тому, що гіпонатріємія, що утворюється в результаті нестачі мінералів, часто призводить до затримки рідини, закупорки тонкого кишечника, м’язових спазмів, діареї, блювоти і розвитку серцевої недостатності. Одночасно з цим знижується і активність головного мозку. Надмірне надходження в організм солі загрожує остеопорозом, захворюваннями нирок і гіпертонією. Підвищений кров’яний тиск сприяє накопиченню бляшок в судинах, а останні стають причиною виникнення хвороб серця. У такому випадку лікар порекомендує включити в раціон калій, який нівелює негативну дію натрію. Вид солі при цьому не має значення.