- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Осіння підгодівля саду
Що в землі ви взяли у вигляді врожаю, те їй потрібно повернути у вигляді підгодівлі. Ви, напевно, знаєте, що всі корисні речовини, мікроелементи і вітаміни рослини беруть з ґрунту. Тільки рослини позбавлені можливості пересуватися з місця на місце, тому, вичерпавши все необхідне із землі, дерево відчуває себе пригніченим. Через це сад, у подяку за врожай, потрібно підгодувати, щоб допомогти йому відновитися і підготуватися до зими.
Осінні підгодівлі бажано дати протягом жовтня (у першій половині найкраще), адже деревам ще потрібен час, щоб увібрати і засвоїти внесені добрива. Крім того, у холодному ґрунті коріння дерев майже не працюють і слабо відгукуються на підгодівлі. А в першій половині жовтня ґрунт ще теплий і рослини встигають отримати з підгодівлі всі необхідні елементи.
Що вносити?
Найпоширеніші добрива — фосфорні (суперфосфат і подвійний суперфосфат). Краще, звичайно, взяти подвійний суперфосфат, адже вміст фосфору в ньому — 42–49%. До того ж, він залишає менше баластних речовин у ґрунті.
Смородині та аґрусу восени достатньо по одній жмені подвійного суперфосфату і стільки ж сірчанокислого калію.
З калійних добрив бажано використовувати сірчанокислий калій: він містить 50% К2О і не містить хлору, який корисний не для всіх рослин. Калімагнезія, крім калію, містить 11–18% магнію — корисного елемента живлення для рослин. Калію в ній менше, тому дозу внесення її під рослини потрібно збільшити удвічі.
Як підживлювати?
Під плодові культури фосфорні та калійні добрива вносяться на глибину не менше 10-15 см, під ягідники — близько 7–10 см.
Для дорослих дерев ефективніше вносити добрива у викопані по проекції крони лунки або канавки глибиною і діаметром приблизно в багнет лопати. При цьому верхній шар ґрунту або дернину потрібно спочатку відкласти в сторону, а потім повернути на місце.