- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Компост із листя: добриво чи шкода для ґрунту
Компост — це універсальне і бюджетне рішення для будь-якого городу. Однак варто уважно ставитися до того, що саме ви в нього закладаєте. Наприклад, опале листя не завжди корисне і навіть може завдати шкоди майбутньому врожаю.
Повільний спосіб
Для тих дачників, кому важливо заощадити час, не варто використовувати листяний компост. Уся річ в тому, що деяке опале листя склеюється між собою, тим самим збільшуючи тривалість компостування.
Залежно від породи дерев і способу закладання маси, час дозрівання листя може варіюватися.
У середньому для якісного компосту потрібно близько 1,5–2 роки. Крім того, два-три рази на рік суміш рекомендується перевертати.
Ризик розвитку захворювань
Закладання опалого листя в компост може привести до серйозного захворювання врожаю і навіть його загибелі, оскільки сам листяний матеріал може бути заражений різними хворобами. На жаль, корисні біфідобактерії і гриби не в змозі знищити збудників захворювань. Заморозки теж не допоможуть.
У результаті, навесні бактерії почнуть шукати їжу і активно розмножуватися в компостній масі. А значить, після удобрення такою сумішшю велика ймовірність, що вони оселяться і на майбутньому врожаї.
Закислення ґрунту
Мабуть, це один з найголовніших мінусів компосту на основі листяного матеріалу. Навіть чисте і здорове листя значно знижує pH ґрунту. Кислу землю люблять далеко не всі рослини.
Такий ґрунт прийнятний тільки для ягідних чагарників, помідорів, моркви, редьки, баклажанів, а також рододендронів, азалій, хвойників і гортензій.
Тому, якщо ви вирішили використовувати таку компостну масу, не варто забувати і про препарати, які допоможуть розкислити ґрунт. Це може бути деревна зола, вапно або доломітове борошно. У іншому разі, ви ризикуєте залишитися без врожаю.
Шкідники
Опале листя може стати сприятливим ґрунтом для розвитку личинок шкідливих комах. А корисні мікроорганізми в компостній масі і зимові морози не здатні їх знищити. Личинки просто зариються глибше в теплу суміш.
Таким чином, навесні після сходу снігу різні шкідники почнуть активно шукати їжу, розвиватися і розмножуватися.
А значить, оселяться і на майбутньому врожаї, якщо провести його удобрення такою масою. У гіршому випадку, це призведе до загибелі садово?городніх культур.