Вхід | Реєстрація

Принцип роботи турбіни дизельного двигуна

Сучасні турбокомпресори встановлюються як на бензинові, так і на дизельні двигуни автомобілів. Такі механізми в побуті називаються турбодизелями. Принцип роботи турбіни дизельного двигуна полягає у використанні енергії вихлопних газів. Докладніше про це мова піде нижче.

Особливості роботи турбокомпресора

Функція турбокомпресору полягає в тому, щоб нагнітати повітря в циліндри дизельного ДВЗ. Відбувається це під великим тиском. Чим більший об'єм повітря буде в камері згоряння, тим більша кількість пального буде витрачатись. На фоні цього збільшується потужність мотора без необхідності розширювати об'єм циліндрів, що дуже затратно й фізично складно. 

Конструкція турбокомпресора дизельних двигунів включає два колеса: 

  • компресорне; 

  • турбінне. 

У поєднанні вони створюють крильчатку, яка з'єднується з компресорним колесом за допомогою осі. Обертання крильчатки та осі відбувається з дуже великою частотою та в протилежних напрямках. Під час руху елементи дуже щільно притискаються один до одного.

Відпрацьовані гази спочатку надходять у випускний колектор, після чого потрапляють в спеціальний канал, що розміщений в корпусі турбіни. Останній за формою нагадує равлика. В самому корпусі гази збільшують швидкість та нагнітаються на ротор. Таким чином виконується обертання турбіни.

Конструкція силових агрегатів може бути різною, все залежить від типу мотору. Одна із головних відмінностей – різне число каналів для транспортування вихлопних газів. Деякі конструкції мають пристрої для контролю руху відпрацьованих газів всередині корпусу (механізми зі змінною геометрією).

Сам компресор складається з корпусу та колеса (в зборі формують ротор). Корпус виготовлений з алюмінію. Всередині компресорного колеса є алюмінієві лопаті. Головна функція останнього полягає в заборі повітря, яке проходить через його центр.

Специфічна форма лопатей забезпечує відкидання повітря до стінок корпусу компресора, завдяки чому воно й стискається. Далі потік вже стисненого повітря подається у впускний колектор двигуна.

Центральною частиною турбокомпресора є вісь, яка закріплена всередині корпусу на підшипниках ковзання. Система змащування діє за допомогою подачі моторної оливи. З обох боків встановлюються спеціальні кільця ущільнювачів та прокладки, що перешкоджає надмірним витокам оливи. 

Самі олійні ущільнення не можуть забезпечувати повної герметичності, тому кращим рішенням є ущільнювачі, які функціонують завдяки різниці тисків, що виникають в процесі роботи турбіни. Окрім цього вони зменшують потоки повітря з компресора та газів з турбіни. Варто врахувати, що повністю виключити потрапляння відпрацьованих газів та повітря не вдасться. Всі надлишки відходять по зливному проводу олії разом з оливою та йдуть до картера дизельного мотора.

Багато корисної інформації щодо принципів роботи турбіни, її ремонту чи заміни ви знайдете на сторінках інформаційного веб-порталу «Birud», варто лише перейти за посиланням https://birud.com. Також на сайті можна ознайомитись з переліком СТО вашого міста та всієї України, та з щирими відгуками реальних клієнтів, які відвідали ту чи іншу майстерню. Це допоможе вам обрати найкращий сервіс, якому дійсно варто довірити ремонт чи заміну турбіни.

Розміщено на правах реклами
20 жовтня 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації