- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Як підвищити родючість ґрунту на присадибній ділянці
Осінь — пора підготовки ґрунту до нового посадкового сезону. Щоб в наступному році отримати хороший урожай, потрібно постаратися підвищити родючість землі на ділянці. Зробити це можна за допомогою внесення в ґрунт при перекопуванні різних рослинних залишків.
Картопляні очистки
Картопляна шкірка містить масу корисних хімічних елементів. До них відносяться фосфор, кальцій, солі калію і магнію. Особливо цінні ці речовини для чорної смородини. Після розкладання картопляних очисток відбувається синтез крохмалю, який сприяє визріванню великих і смачних ягід. Щоб підгодувати смородину восени, потрібно не викидати влітку відходи картоплі. Шкірка сушиться або заморожується. Якщо є бажання і можливості, можна перемолоти сухе очищення.
У осінній період підготовлене органічне добриво розкладається по периметру крони куща. Попередньо навколо смородини потрібно зробити канавку глибиною 15 см. У неї насипають очищення шаром 3–5 см, присипають ґрунтом, а зверху розкладають суху траву. Не можна класти підгодівлю поруч з корінням рослини.
Падалиця
Підвищити родючість ґрунту можна і за допомогою падалиці. Це не лише поліпшить структуру землі, але і дозволить позбутися від надлишків врожаю. Щоб падалиця принесла користь, потрібно при її внесенні враховувати деякі моменти.
Не можна використовувати чорні, повністю зіпсовані фрукти, їх краще спалити. Якщо яблука, які обсипалися, просто закопати в грядку, це принесе шкоду, а не користь, бо плоди заграють і закислять землю.
Для поліпшення структури і родючості ґрунту яблука при внесенні слід обов’язково порубати лопатою. Потім поверх шару плодів рясно розсипається зола, а далі розкладається трохи мідного купоросу. Зверху необхідно присипати гноєм або сечовиною і тільки потім — землею.
Навесні на грядку із закопаними яблуками слід садити рослини, які добре ростуть у ґрунті з підвищеною кислотністю. На такій ділянці можна вирощувати квіти, зелень, гарбузові культури.
Бадилля
Бадилля овочів відмінно перегниває в ґрунті, збагачуючи його. Це пов’язано з тим, що в наземній частині більшості рослин міститься безліч цінних речовин. Особливо корисне бадилля бобових культур, а також вершки моркви, буряка, ріпи, редису.
Щоб рослинні залишки принесли користь, потрібно розкласти їх під верхнім шаром ґрунту при перекопуванні. Попередньо бадилля можна порубати і присипати золою.
Навесні на таких грядках можна садити все, крім коренеплодів. Якщо натуральна підгодівля в повному обсязі перегниє, овочі виростуть викривленими.
Не рекомендується закопувати верхню частину томатів і картоплі. Це пов’язано з тим, що до осені ці рослини зазвичай уражаються фітофторою та іншими хворобами. Тому таке бадилля краще спалити.
Опале листя
Опале листя дерев і чагарників, використане при перекопуванні, теж перетвориться у відмінне добриво. Воно швидко перегниває і покращує родючість ґрунту. Листя дуже люблять дощові черв’яки, які розпушують землю.
Для перекопування підійде не лише листя садових культур, можна зібрати листя в парку або лісі. Перед внесенням у ґрунт матеріал краще попередньо обробити спеціальним препаратом для того, щоб знищити шкідників, які можливо потрапили туди.
Використовуючи різні рослинні залишки, можна значно збагатити ґрунт і заощадити кошти на придбання добрив.