Вхід | Реєстрація

Огірки на підвіконні до Нового року

Виростити в квартирі власні огірки до новорічного столу зовсім не складно. Перше, що потрібно зробити, — це вибрати правильний сорт і вчасно посіяти насіння. Подальший догляд за огірками, які вирощують на підвіконні, здебільшого схожий на традиційний.

Вирощувати огірки взимку в квартирі можна на підвіконні або на лоджії, якщо вона у вас утеплена і температура там не опускається нижче 17 градусів.

Підготовка до посадки огірків

На які моменти потрібно обов’язково звернути увагу, якщо ви вирішили виростити огірки до Нового року на підвіконні:

  1. Насіння огірків. Для вирощування на підвіконні взимку підійдуть не всі сорти огірків. Найчастіше висаджують ранньостиглі огірки — на них плоди починають достигати через 35–50 днів після появи сходів. Крім того, у квартирі відсутні комахи-запилювачі, тому для посадки вибирайте огірки, яким не потрібне запилення, — партенокарпічні гібриди, наприклад, Аванс F1, Квітневий F1, Дружна сімейка F1, Зозуля F1 та інші. Можна використовувати насіння огірків, виведених саме для балконів і квартир: міський огірочок F1, Махаон F1, Балаган F1, Балконне диво F1.
  2. Ємність для вирощування огірків у квартирі. Придатні будь-які ємності з об’ємом у 3–5 літрів на кожен кущ. Коренева система огірків зростає більше вшир, ніж углиб, тому вибирайте широкі контейнери, можна використовувати балконні ящики для квітів. Перед використанням помийте їх господарським милом і ретельно просушіть.
  3. Ґрунт для огірків. Для вирощування огірків на вікні ґрунт можна використовувати покупний, а можна зробити його самостійно. Якщо ви надаєте перевагу купівлі готового субстрату, то беріть ґрунт, призначений для кімнатних квітів. Якщо ж захочете приготувати ґрунт для посадки огірків самостійно, то візьміть у рівних кількостях: городню землю, компост, дерн. Ретельно змішайте усі компоненти, а потім додайте до них невелику кількість річкового піску і деревної золи. Для знищення патогенних мікроорганізмів, які можуть перебувати в приготованому субстраті, перед використанням його необхідно знезаразити. Зробити це можна декількома способами:
    • покладіть ґрунт у гарячу духовку і потримайте його там протягом 30–40 хвилин;
    • пролийте ґрунт слабким розчином перманганату калію (марганцівки);
    • обдайте його окропом.

Під час знезараження гине не лише шкідлива, але і корисна ґрунтова мікрофлора. Для її якнайшвидшого відновлення внесіть у «чистий» ґрунт будь-який ЕМ-препарат, наприклад, Байкал ЕМ1. Зробити це слід як мінімум за 7 днів до посіву/посадки огірків, щоб препарат почав діяти і корисні мікроорганізми встигли заселити ґрунт.

 

Коли і як посадити огірки

Щоб огірки в квартирі виросли саме до Нового року, потрібно правильно розрахувати час їх посіву. За сприятливих умов сходи огірків показуються із землі приблизно через 4–6 днів. Якщо на вашому пакетику з насінням написано, що плодоношення настає через 45–50 днів, це означає — саме стільки часу минає від появи паростків до перших плодів. Додайте ще тиждень — і вийде, що посів огірків для новорічного столу слід проводити наприкінці жовтня–на початку листопада.

Багато дачників перед посадкою замочують насіння огірків і сіють його вже пророщеним. У цьому випадку сходи з’являються раніше, на 2–3?й день.

Як правильно посіяти насіння огірків для вирощування на вікні? Цей процес мало відрізняється від посіву насіння у відкритий ґрунт.

На дно підготованого заздалегідь контейнера покладіть дренажний шар. Насипте ґрунт, трохи не доходячи до верху ємності. Під час зростання підсипайте землю, це буде сприяти розвитку кореневої системи рослини. Полийте землю і почекайте, поки вода повністю вбереться. Якщо ґрунт сирий, то можна спочатку посіяти насіння, а потім, щоб його не вимило, обприскати ґрунт з пульверизатора.

Опустіть насіння огірків у ґрунт на глибину 1,5–2 см і трохи присипте землею. Якщо насіння багато, то розташовуйте його на відстані 15–20 см один від одного. Коли сіянці підростуть, більш слабкі рослини видаліть. За умови обмеженої кількості насінин залишайте між ними відстань у 30–35 см.

Для створення тепличних умов накрийте контейнер прозорою плівкою або склом і поставте в тепле місце. Для проростання насіння огірків необхідна температура у 25–27 °C.

Після появи сходів плівку зніміть, а ємність встановіть на світле підвіконня. Оптимальна температура для розвитку огірків — 18–25 °C.

 

Як доглядати за огірками

1. Освітлення. Для нормального розвитку огіркам необхідний великий світловий день, не менше 12–15 годин освітлення на добу. Досягти такої тривалості взимку можна за допомогою спеціальних фітоламп для підсвічування або звичайних світлодіодних ламп.

Встановіть їх над сіянцями на відстані 20–40 см від верхівок і в міру зростання огірків піднімайте вгору. Щоб збільшити ефективність ламп, з боків від рослин закріпіть фольгу, яка буде відбивати світло. Встановіть огіркам «день», наприклад, з 8 до 22 години. Для цього вмикайте лампи вранці, о 8 годині, і потім увечері, коли у кімнаті почне темнішати.

Крім світла, огіркам необхідні також тепло і відсутність протягів. Закрийте ємності з огірками від холодного повітря за допомогою пінопласту і утепліть за необхідності рами, тому що холод, що йде від вікна, може не лише уповільнити розвиток рослин, але і повністю знищити їх.

2. Полив. Огірки — культура вологолюбна. Восени-взимку, під час опалювального сезону, рівень вологості в приміщенні сильно знижується. З цієї причини до традиційного поливу слід додати ще й обприскування, яке проводиться в ранкові години.

Полив огірків, що ростуть на вікні, здійснюйте також вранці, щоб до вечора ґрунт встиг підсохнути. Вода для поливу повинна бути трохи теплою або кімнатної температури. Холодна вода, як і коливання температур, негативно позначається на розвитку огірків.

Поки рослини маленькі, для поливу використовуйте пульверизатор або шприц, щоб не оголити коріння сіянців.

3. Підгодівля. Через невеликий об’єм ґрунту корисні речовини витрачаються дуже швидко, тому огірки, що зростають у квартирі, необхідно регулярно підгодовувати. Перша підгодівля проводиться через 2 тижні після появи перших сходів. Її мета — допомогти сіянцям наростити зелену масу. Для цього їм необхідний азот. У якості азотної підгодівлі можна використовувати як мінеральні добрива (сечовина, аміачна селітра), так і органічні — розведений коров’як (1:10) або курячий послід (1:15).

Другу підгодівлю треба здійснити під час квітнення рослин. Тут огіркам потрібно дати вже повне мінеральне добриво, бажано зі збільшеною дозою калію, наприклад, Фертика універсал або Агрікола. Можна також підгодувати огірки в цей час деревною золою: 100 г золи розведіть у 1 л води і полийте розчином ґрунт з огірками.

У період достигання плодів роблять третю підгодівлю. У цей час рослини особливо потребують фосфору і калію, тому внесіть у ґрунт суперфосфат (20 г) і сірчанокислий калій (15 г).

 

Формування огірків

Ще одна процедура — формування батогів. Партенокарпічні огірки не прищипують, щоб викликати кущистість, а ведуть у одне стебло, у міру зростання підв’язуючи до шпалери. Лише коли огірок доросте до стелі, видаліть верхівку. Видаляйте також вуса, що з’являються, тому що вони забирають поживні речовини, які повинні йти на розвиток рослини і зростання плодів.

Нижню частину куща для гарного провітрювання потрібно «засліпити» — звільнити від зайвої зеленої маси. Для цього в пазухах п’яти нижніх листочків видаляйте усі пагони і квіти, що з’являються там.

11 листопада 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації